Zrobiłyśmy Warsztaty WenDo i antydyskryminacyjne w Żytomierzu!

Jakiś czas temu wróciłyśmy z tygodniowego wyjazdu do Żytomierza (UA) w ramach projektu RITA  Przemiany w Regionie. Przeprowadziłyśmy tam warsztaty antydyskryminacyjne i warsztaty samoobrony i asertywności dla kobiet WenDo. Były to nasze pierwsze warsztaty na Ukrainie i już teraz wiemy, że chcemy tam pracować więcej i na dłużej, a już 4 czerwca zaczynamy pracę z tą samą grupą w Lublinie!

[huge_it_gallery id=”31″]

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content