Zmiany wzorców męskości – jak robić równość razem z chłopakami i mężczyznami? | obejrzyj rozmowę | PJM

Czy mężczyzna może lubić kwiaty? 
Czy chłopcy w przedszkolu mogą bawić się lalkami? 
Czy chłopak może płakać, gdy mu smutno?

A przede wszystkim: dlaczego wciąż zadajemy sobie te absurdalne pytania? Mamy XXI wiek i 2023 rok…

Zapraszamy do obejrzenia dyskusji o zmianach wzorców męskości. I naszych sposobach na robienie równości razem z chłopakami i mężczyznami.
W świecie, w którym młode skorupki nasiąkają stereotypami, my spieszymy z optymistyczną odsieczą równościową. Dołączcie do nas, wymieńmy energie i inspiracje!

Najpierw podyskutowal_śmy w zacnym gronie:
Magda Szewciów i Maciej Barczak – osoby trenerskie, które zainicjowały stworzenie antyprzemocowej metody pracy z chłopakami SZTAMA
Patryk Moszka – trener antydyskryminacyjny, pracujący między innymi właśnie w tej nowej metodzie.
Moderacja dyskusji: Teo Łagowska.

W drugiej części spotkania trochę opowiadamy o tym, co będziemy robić w Fundacji HerStory przez następne 14 miesięcy. Tu głos ma koordynatorka projektu “Chłopaki na rzecz równości”, wrocławska animatorka, działaczka i prawniczka, Agnieszka Wywrot. Towarzyszyć jej będą dr Katarzyna Chajbos-Walczak i Zofia Małkowicz, które opowiedzą o planowanym przez nas badaniu.

Spotkanie odbyło się online jako transmisja na żywo na stronie Facebook Fundacji HerStory 25 stycznia (środa) o godzinie 19.00.

Wydarzenie w całości tłumaczone synchronicznie na Polski Język Migowy (PJM).

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
Liderka: Fundacja HerStory

Promuj wydarzenie

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content