Zapraszamy na webinar z Piotrem Jaconiem i Eweliną Negowetti | 15.05.23

Zapraszamy do uczestnictwa w rozmowie o byciu rodzicem osoby transpłciowej. 

Ewelina Negowetti i Piotr Jacoń opowiedzą nam o tym, jak być wsparciem dla swojego dziecka.
I o tym, gdzie i jak można znaleźć wsparcie.

Spotkanie poprowadzi terapeutka i trenerka Lena Bielska, prezeska Fundacji HerStory. 

Webinar w całości będzie tłumaczony na PJM (Polski Język Migowy).

TERMIN: 15 maja 2023, godz. 18:00

📧 ZAPISY NA SPOTKANIE 📧
zapisy odbywają się tylko przez ten formularz!
https://forms.gle/ouTsjf7fWiPHELnS7

– spotkanie odbędzie się na Zoom (z późniejszą publikacją zapisu wideo)
– tylko zapisanie się umożliwia aktywny udział z zadawaniem pytań.


INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

Ewelina Negowetti – adminka największej w Polsce grupy wsparcia rodziców dzieci transpłciowych „Transpłciowość w rodzinie”. Mediatorka szkolna, edukatorka, ilustratorka edukacyjna. Mama transpłciowego syna. Z wykształcenia specjalistka ds. zarządzania organizacjami pozarządowymi. Współpracuje z lekarzami, szkołami, firmami i instytucjami w zakresie edukacji z obszaru transpłciowości i niebinarności oraz z wydawcami w zakresie korekty merytorycznej w tekstach z obszaru transpłciowości i niebinarności. Autorka szkoleń i webinarów z tejże tematyki oraz poradnika pt ” Pułapki aktywizmu – Jak je ominąć i cieszyć się życiem (swoim i nie tylko)”, która ukaże się na rynku w pierwszej połowie maja. Laureatka nagrody LGBT+ Diamonds Awards 2022 r w kategorii ambasadorka osób LGBT+. Nieustannie rzuca wyzwanie aksjomatom. O to, w co wierzy, walczy do końca.l

Piotr Jacoń – ur. się w 1976 roku w Gdyni. Ukończył V LO w Gdańsku Oliwie oraz polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Pracował w Radiu Plus, Radiu Gdańsk i „Dzienniku Bałtyckim”. Od listopada 2004 roku dziennikarz TVN 24, gdzie jest gospodarzem wieczornego programu „Dzień po dniu”. W TVN24 GO prowadzi cykl wywiadów „Bez polityki”.

W 2021 r. ukazał się jego reportaż telewizyjny „Wszystko o moim dziecku”. W tym samym roku wydał książkę „My, trans”, opisującą problemy osób transpłciowych i ich bliskich.

W 2017 roku otrzymał tytuł Mistrz Mowy Polskiej, w 2021 roku został finalistą Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego, w 2022 uhonorowany przez KPH Koroną Równości oraz przyznawanym przez Fundację Grand Press Medalem Wolności Słowa.

Lena Bielska – Terapeutka Gestalt w trakcie szkolenia, absolwentka I etapu Wielkopolskiej Szkoły Psychoterapii Gestalt, obecnie szkoli się na II etapie – programie klinicznym. Jednym z jej głównych obszarów zainteresowań jest rozwój terapeutyczny w pracy z osobami LGBTQ+ oraz osobami z grup zagrożonych dyskryminacją i wykluczeniem.
Certyfikowana trenerka WenDo, trenerka antydyskryminacyjna i Consent, trenerka dramy stosowanej I stopnia. Trenersko pracuje głównie w obszarze przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji a także empowermentu, przeciwdziałania wypaleniom i kryzysom w pracy aktywistycznej i społecznej. Założycielka Fundacji HerStory i inicjatorka Centrum Wsparcia Aktywistycznego. Innowatorka i kreatorka projektów na rzecz zmiany społecznej i praw człowieka.

Siła Wspólnoty to program Fundacji HerStory, wspierający osoby LGBT+ żyjące w Polsce.
Proponujemy różne, uzupełniające się działania. Osoby zagrożone wykluczeniem znajdą u nas bezpośrednią pomoc, treningi i konsultacje. Pomagamy też w strategicznych miejscach – wzmacniamy aktywizm, sojusznictwo, edukujemy otoczenie. Odpowiadamy na eskalację systemowej przemocy wobec osób nieheteronormatywnych.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Liderka: Fundacja HerStory.
Partnerka: Centrum Praw Kobiet Oddział we Wrocławiu. 

Matro/patro/transo/tęczo/naty: Miłość Nie Wyklucza, Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej, Fundacja Trans-Fuzja, Stowarzyszenie Kultura Równości, Stowarzyszenie Tolerado, Grupa Stonewall

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content