Zapraszamy na Akademię Herstorii!

Projekt „(Nie)znane herstorie Lublina – artystyczne i kulturowe szlaki lublinianek” zaczynamy od Akademii Herstorii – będą to trzy spotkania warsztatowe poświęcone herstoriom, jako nowej perspektywie, herstorii/historii mówionej, storytelling oraz związanej z tym pracy technicznej (kamera, montaż, multimedia).

Od jakiegoś czasu działa również fanpage na Facebook’u Lubelskie Szlaki Herstoryczne, które będziemy sukcesywnie promować i rozwijać. Warsztaty w ramach Akademii Herstorii będą bezpłatne i rozpoczną się już w drugiej połowie sierpnia. Zapraszamy wszystkie/wszystkich chętne/chętnych! Limit miejsc wynosi 10, a deadline zgłoszeń to 10 sierpnia.

Można zrobić to już teraz poprzez podlinkowany formularz!

akademia herstoryczna plakat

Infografika: L.Bielska

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content