Instytucje Publiczne

Praca w publicznej instytucji społecznej to nie lada wyzwanie. Mocno zhierarchizowana, ograniczona procedurami, często niedofinansowana, emocjonalnie obciążająca. Także niezwykle odpowiedzialna – nie tylko za publiczne środki, ale przede wszystkim za ludzkie życie.

Pracujesz w instytucji zajmującej się kwestiami socjalnymi lub społecznymi? Widzisz potrzebę przeprowadzenia warsztatu antydyskryminacyjnego, wzmacniającego (WenDo), czy edukującego (Sztama) na tematy rożnorodności i inkluzyjności w Twoim zespole? A może potrzebne Wam wsparcie antywypaleniowe?

Czy zgłaszają się do Twojej instytucji osoby ze społeczności LGBT+

.. a Twój zespół nie posiada wystarczających kompetencji, by odpowiednio odpowiedzieć na ich potrzeby? Polecamy warsztaty pracy z osobami ze społeczności LGBT+, które uwrażliwią na specyficzne potrzeby tej społeczności i problemy, z jakimi się ona spotyka w naszym systemie społecznym.

A może w Twoim zespole pracują osoby LGBT+ i chcesz się upewnić, że czują się w nim dobrze i nie są narażone na dyskryminację, nawet jeśli nie jest ona intencjonalna a wynika z systemu?

Możesz też skorzystać z naszej oferty edukacyjnej i zamówić warsztaty dla grupy klientek / klientów Twojej instytucji, jak np. WenDo – trening asertywności i samoobrony dla dziewcząt i kobiet, czy Sztama – specjalistyczny, wzmacniający warsztat antyprzemocowy dla chłopców w wieku szkolnym. Prowadzimy też warsztaty antydyskryminacyjne i Consnet (ochrona własnych granic) dla młodzieży i dorosłych.

Warsztaty WenDo

Samoobrona i asertywność dla dziewcząt i kobiet

Więcej

SZTAMA

Warsztaty Antyprzemocowe dla Chłopaków

Więcej

Warsztaty Consent

Consent czyli zgoda, zgoda czyli dobra komunikacja

Więcej

Warsztaty Antydyskryminacyjne

Przeciwdziałanie uprzedzeniom i przełamywanie stereotypów.

Więcej

Dla Kogo

+ miejskie i gminne ośrodki pomocy społecznej

+ ośrodki wychowawcze

+ świetlice środowiskowe

+ ośrodki zdrowia

+ komisja rozwiązywania problemów alkoholowych

+ zespoły interdyscyplinarne

+ miejskie instytucje kultury

Warsztat dla twojej instytucji

Zapraszamy do współpracy. Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów współpracy i wspólnie dobierzemy najlepszy zestaw warsztatowy dla Twojej szkoły. Działamy na terenie całej Polski!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content