Wsparcie psychologiczne dla osób LGBTQ+ – Siła Wspólnoty

W ramach projektu „Siła Wspólnoty” oferujemy bezpłatne wsparcie psychologiczne dla osób ze społeczności LGBTQ+. Wsparcie kierujemy do wszystkich osób LGBTQ+, które borykają się z problemami powodowanymi wzrostem nienawiści i przemocy wobec nich. Spotkania będą prowadzone przez psychoterapeutkę wrażliwą na kwestie tożsamości płciowej i orientacji psychoseksualnej.

Każda konsultacja trwa 50 min i odbywa się online / na żywo (w gabinecie zlokalizowanym we Wrocławiu). Termin jest umawiany indywidualnie po przesłaniu formularza zgłoszeniowego (prosimy czekać na kontakt z naszej strony).

FORMULARZ ZAPISOWY:
https://forms.gle/3VCs4diLWUT4ANdw5

Pierwszeństwo w dostępie do konsultacji mają osoby mieszkające, pracujące lub działające na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. Jedna osoba może skorzystać maksymalnie z 3 konsultacji (w ramach wsparcia kryzysowego) lub z 10 konsultacji (w ramach krótkoterminowego wsparcia terapeutycznego).

Konsultacje poprowadzi Lena Bielska – Terapeutka Gestalt w trakcie szkolenia, absolwentka I etapu Wielkopolskiej Szkoły Psychoterapii Gestalt, obecnie szkoli się na II etapie – programie klinicznym. Jednym z jej głównych obszarów zainteresowań jest rozwój terapeutyczny w pracy z osobami LGBTQ+ oraz osobami z grup zagrożonych dyskryminacja i wykluczeniem. Certyfikowana trenerka WenDo, trenerka antydyskryminacyjna i Consent, trenerka dramy stosowanej I stopnia. Trenersko pracuje głównie w obszarze przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji a także empowermentu, przeciwdziałania wypaleniom i kryzysom w pracy aktywistycznej i społecznej. Założycielka Fundacji HerStory i Centrum Wsparcia Aktywistycznego. Innowatorka i kreatorka projektów na rzecz zmiany społecznej i praw człowieka.

REGULAMIN KONSULTACJI:

Skorzystanie ze wsparcia psychologicznego jest bezpłatne. Konsultacje realizujemy w ramach projektu „Siła wspólnoty” – programu wsparcia dla społeczności LGBTQ+

Projekt „Siła wspólnoty – program wsparcia dla społeczności LGBTQ+” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Liderka projektu: Fundacja HerStory
Partnerka: Centrum Praw Kobiet Oddział we Wrocławiu

Matro/patro/transo/tęczo/naty:
Miłość Nie Wyklucza
Towarzystwo Edukacji Antydyksryminacyjnej
Trans-Fuzja
Kultura Równości
Stowarzyszenie Tolerado
Grupa Stonewall

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content