WenDo we Wrocławiu – zapraszamy na warsztat!

Trwa rekrutacja na wrocławskie warsztaty WenDo!

WenDo jest metodą, którą uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstydu.Przyjdź na warsztat, jeśli chcesz nauczyć się:
– skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji
– rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic
– podejmowania decyzji
– reagowania w sytuacjach silnego stresu i paniki;
– reagowania na przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne
– samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaściWenDo jest metodą przeznaczoną dla kobiet i dziewcząt w każdym wieku niezależnie od poziomu sprawności fizycznej. Nie wymaga szczególnych umiejętności, przygotowania sportowego czy wiedzy. Każda kobieta niezależnie od doświadczeń i poziomu sprawności może nauczyć się skutecznie bronić i dbać o swoje granice!

Na ten warsztat zapraszamy osoby powyżej 18 roku życia.

Termin: 12-13.06.2021
Godz.: 9.00-17.00 (wraz z przerwami)
Koszt uczestnictwa: 350zł/osoba 
Miejsce: WROCŁAW. Dokładne informacje o miejscu, logistyce i przygotowaniu się na warsztat podamy w mailu. Warsztaty są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia.Liczba miejsc ograniczona, więc nie czekaj ze zgłoszeniem ? Warsztaty mogą być też wspaniałym prezentem!–> Zgłoszenia: 
https://forms.gle/KDbi3Po4KKcbKwDT8Pytania prosimy kierować na: fundacja.herstory@gmail.com–> Na zgłoszenia czekamy do 02.06.2021r.–> Będziemy kontaktować się w ciągu 48h od otrzymania zgłoszenia, w mailu prześlemy dane do wpłat i potrzebne informacje ?Ostatecznym potwierdzeniem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty w wyznaczonym w odpowiedzi na zgłoszenie terminie. 
Zastrzegamy sobie wcześniejsze zakończenie rekrutacji w przypadku zgłoszenia wymaganej liczby osób. 

Trenerki:
Lena Bielska: certyfikowana trenerka WenDo, trenerka antydyskryminacyjna i Consent, trenerka dramy stosowanej I stopnia. Współzałożycielka i prezeska Fundacji HerStory, gdzie zajmuje się historią i herstorią mówioną, edukacją antydyskryminacyjną i antyprzemocową. Obecnie w trakcie studiów psychoterapeutycznych Gestalt i uzupełniającego kursu psychologii. Współpracuje na stałe z wrocławskim oddziałem Centrum Praw Kobiet, gdzie prowadzi indywidualne procesy wsparcia dla kobiet z doświadczeniem przemocy i kryzysów. Trenersko pracuje głównie w obszarze przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji a także empowepmentu. Kreatorka projektów na rzecz zmiany społecznej. Absolwentka Uwr, UMCS i The DO School w Berlinie. Od 2020 roku stypendystka Alfred Landecker Democracy Fellowship, inicjatorka i twórczyni Centrum Wsparcia Aktywistycznego we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywa nie tylko w Polsce, ale głównie dzięki współpracy z międzynarodowymi organizacjami i inkubatorami innowacji społecznych. Prywatnie twórczyni eksperymentalnej muzyki electro synth pop, pasjonatka teatru, książek, filmów dokumentalnych, sztuki współczesnej, jazdy na kolażówce. Od około 10 lat wegetarianka z wieloletnim sportowym zacięciem – biega, trenuje tajski boks i krav magę. 
Magda Szewciów: certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka antydyskryminacyjna a także moderatorka procesów Design Thinking w obszarze innowacji społecznych. Z wykształcenia pedagożka i animatorka społeczno- kulturowa. Jako trenerka zajmuje się edukacją z zakresu różnorodności, równości płci, a także przeciwdziałania przemocy i przeciwdziałania dyskryminacji. Pomysłodawczyni stworzenia metody SZTAMY. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Ukończyła m.in. Kurs Trenerski w Szkole Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, Szkołę Dramy Stosowanej I Stopnia, Kurs Moderatora Design Thinking, Podyplomowe Studia Zarządzania Innowacją, Szkołę Gender Mainstreaming IBL PAN, Akademię Trenerów i Działaczy Antydyskryminacyjnych, Akademię Treningu WenDo oraz szereg kursów i szkoleń z zakresu pracy z grupami, przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy. Współpracuje na stałe z Fundacją Herstory od 2016 roku, a od 2021 roku pełni funkcję wiceprezeski.

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content