Trwa rekrutacja na wrocławskie warsztaty WenDo!
WenDo jest metodą, którą uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstydu.Przyjdź na warsztat, jeśli chcesz nauczyć się:
– skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji
– rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic
– podejmowania decyzji
– reagowania w sytuacjach silnego stresu i paniki;
– reagowania na przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne
– samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaściWenDo jest metodą przeznaczoną dla kobiet i dziewcząt w każdym wieku niezależnie od poziomu sprawności fizycznej. Nie wymaga szczególnych umiejętności, przygotowania sportowego czy wiedzy. Każda kobieta niezależnie od doświadczeń i poziomu sprawności może nauczyć się skutecznie bronić i dbać o swoje granice!
Na ten warsztat zapraszamy osoby powyżej 18 roku życia.
Termin: 12-13.06.2021
Godz.: 9.00-17.00 (wraz z przerwami)
Koszt uczestnictwa: 350zł/osoba
Miejsce: WROCŁAW. Dokładne informacje o miejscu, logistyce i przygotowaniu się na warsztat podamy w mailu. Warsztaty są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia.Liczba miejsc ograniczona, więc nie czekaj ze zgłoszeniem Warsztaty mogą być też wspaniałym prezentem!–> Zgłoszenia:
https://forms.gle/KDbi3Po4KKcbKwDT8Pytania prosimy kierować na: fundacja.herstory@gmail.com–> Na zgłoszenia czekamy do 02.06.2021r.–> Będziemy kontaktować się w ciągu 48h od otrzymania zgłoszenia, w mailu prześlemy dane do wpłat i potrzebne informacje Ostatecznym potwierdzeniem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty w wyznaczonym w odpowiedzi na zgłoszenie terminie.
Zastrzegamy sobie wcześniejsze zakończenie rekrutacji w przypadku zgłoszenia wymaganej liczby osób.
Trenerki:
Lena Bielska: certyfikowana trenerka WenDo, trenerka antydyskryminacyjna i Consent, trenerka dramy stosowanej I stopnia. Współzałożycielka i prezeska Fundacji HerStory, gdzie zajmuje się historią i herstorią mówioną, edukacją antydyskryminacyjną i antyprzemocową. Obecnie w trakcie studiów psychoterapeutycznych Gestalt i uzupełniającego kursu psychologii. Współpracuje na stałe z wrocławskim oddziałem Centrum Praw Kobiet, gdzie prowadzi indywidualne procesy wsparcia dla kobiet z doświadczeniem przemocy i kryzysów. Trenersko pracuje głównie w obszarze przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji a także empowepmentu. Kreatorka projektów na rzecz zmiany społecznej. Absolwentka Uwr, UMCS i The DO School w Berlinie. Od 2020 roku stypendystka Alfred Landecker Democracy Fellowship, inicjatorka i twórczyni Centrum Wsparcia Aktywistycznego we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywa nie tylko w Polsce, ale głównie dzięki współpracy z międzynarodowymi organizacjami i inkubatorami innowacji społecznych. Prywatnie twórczyni eksperymentalnej muzyki electro synth pop, pasjonatka teatru, książek, filmów dokumentalnych, sztuki współczesnej, jazdy na kolażówce. Od około 10 lat wegetarianka z wieloletnim sportowym zacięciem – biega, trenuje tajski boks i krav magę.
Magda Szewciów: certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka antydyskryminacyjna a także moderatorka procesów Design Thinking w obszarze innowacji społecznych. Z wykształcenia pedagożka i animatorka społeczno- kulturowa. Jako trenerka zajmuje się edukacją z zakresu różnorodności, równości płci, a także przeciwdziałania przemocy i przeciwdziałania dyskryminacji. Pomysłodawczyni stworzenia metody SZTAMY. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Ukończyła m.in. Kurs Trenerski w Szkole Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, Szkołę Dramy Stosowanej I Stopnia, Kurs Moderatora Design Thinking, Podyplomowe Studia Zarządzania Innowacją, Szkołę Gender Mainstreaming IBL PAN, Akademię Trenerów i Działaczy Antydyskryminacyjnych, Akademię Treningu WenDo oraz szereg kursów i szkoleń z zakresu pracy z grupami, przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy. Współpracuje na stałe z Fundacją Herstory od 2016 roku, a od 2021 roku pełni funkcję wiceprezeski.