WenDo i Sztama w Wielkopolsce

Dziękujemy bardzo Regionalnemu Ośrodkowi Polityki Społecznej w Poznaniu za to, że w ramach kampanii przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć, w Środzie Wielkopolskiej i Wieleniu odbyły się warsztaty Sztama i WenDo.

Praca z chłopakami, będąca kompletem do pracy z dziewczynami i kobietami jest zmianą, którą sobie wymarzy_śmy. Pozytywna energia, odkrywanie siebie, nowe relacje, spotkanie w podobieństwach mimo różnic – to wszystko dzieje się na salach warsztatowych podczas warsztatów WenDo dla kobiet i dziewcząt i warsztatów Sztama dla chłopaków. Tak można uderzać mocą w przemoc.

Dziękujemy za współpracę Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Środzie Wielkopolskiej i Zespołowi Szkół w Wieleniu, trenerom Sztamy – Patrykowi Moszcze i Bartkowi Rydzewskiemu oraz trenerkom WenDo, Lenie Bielskiej i Magdzie Szewciów.

Działania zostały przeprowadzone dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Wielkopolskiego

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content