WenDo dla pracowniczek i wolontariuszek lubelskiego sektora kultury

Zapraszamy na bezpłatny warsztat wzmacniający dla pracowniczek i wolontariuszek sektora kultury (Instytucje, NGO i inne placówki) w Lublinie!

Miałaś ostatnio wrażenie, że Twoje granice są przekraczane, a Ty nie jesteś w stanie na to zareagować? Zdarzyło Ci się, że miałaś ochotę coś powiedzieć, a nawet krzyczeć, ale nie byłaś w stanie wydobyć z siebie słowa? Chciałabyś poczuć się silniejsza? Wkurza Cię wciskanie Cię w stereotypowe role?
Zrób sobie prezent i przyjdź na warsztat WenDo.

WenDo jest metodą, którą uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstydu.

Przyjdź na warsztat, jeśli chcesz nauczyć się:
– skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji
– rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic
– podejmowania decyzji i wzmacniania swojej decyzyjności
– technik zwiększania swojej sprawczości
– reagowania w sytuacjach silnego stresu i paniki;
– reagowania na przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne
– dbania o siebie przeciwdziałając wypaleniu zawodowemu
– samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści

WenDo jest metodą, która wspiera osoby na polu osobistym i zawodowym. Inwestycja w WenDo to inwestycja w większą umiejętność rozwiązywania konfliktów, asertywnej komunikacji, wzmacniania wartościowych relacji zawodowych i osobistych, decyzyjność, sprawczość oraz dbania o siebie i swoje granice w ramach przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu.

Termin: 16-17 listopad 2019
Godz.: 9.00-16.00 (wraz z przerwami)
Miejsce: Warsztaty Kultury

Warsztaty trwają dwa dni (16-17.11) i są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy w drugim dniu lub na kilka godzin pierwszego dnia.

Liczba miejsc mocno ograniczona!

Zgłoszenia:
Piszcie na maila: fundacja.herstory@gmail.com
W ciągu kilku godzin prześlemy formularz zgłoszeniowy wraz z pakietem potrzebnych informacji 🙂

Wydarzenie na: Facebook.

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content