Webinar: Wypalenie i przemęczenie w pracy aktywistycznej i społecznej. System, środowisko i kontekst społeczny.

? Zapraszamy na drugi z cyklu 3 webinarów psychoedukacyjnych Centrum Wsparcia Aktywistycznego!

?Webinar będzie tłumaczony na PJM.

? Centrum powstaje z myślą o dobrostanie i zdrowiu psychofizycznym osób zaangażowanych w aktywizm oraz pracę społeczną na rzecz praw człowieka, klimatu, praw zwierząt.

? Podczas drugiego webinaru będziemy oczywiście kontynuować i pogłębiać temat przemęczenia i wypalenia aktywistycznego, a także tego w pracy społecznej, pomocowej, 3sektorowej. Poszerzymy spojrzenie na pewne tła wynikające z systemu, w jakim funkcjonujemy, zajrzymy do wątków kapitalizmu, patriarchatu, ról społecznych, ale też organizacyjnej i ekonomicznej struktury funkcjonowania organizacji pozarządowych i grup aktywistycznych.

? Podczas webinaru będziemy zadawać pytania i robić mini interaktywne sondaże przez Menti zapraszając Was do krótkich odpowiedzi i dzielenia się swoimi opiniami i doświadczeniami.

? Jeśli jesteś osobą działającą aktywistyczne lub wykonującą pracę społeczną lub pracujesz w 3 sektorze, 
? często zdarza ci się pracować w weekendy i wieczorami, 
? borykasz się z przemęczeniem i przeciążeniem, 
?mierzysz się z wiecznym brakiem dofinansowania na działania czy dodatkowo z opresją systemu, któremu ciągle trzeba się przeciwstawiać – ten webinar jest najpewniej dla Ciebie! ?

? Swoim doświadczeniem, obserwacjami i wiedzą w obszarze przemęczenia i wypalenia aktywistycznego podzielą się:

? Lena Bielska – certyfikowana trenerka WenDo, trenerka antydyskryminacyjna, dramy stosowanej i Consent. Współzałożycielka i prezeska Fundacji HerStory, gdzie zajmuje się historią i herstorią mówioną, edukacją antydyskryminacyjną i antyprzemocową. Obecnie w trakcie studiów psychoterapeutycznych Gestalt. Stała współpracowniczka wrocławskiego oddziału Centrum Praw Kobiet, gdzie prowadzi indywidualne procesy wsparcia dla kobiet z doświadczeniem przemocy i kryzysów. Trenersko pracuje głównie w obszarze przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji a także empowermentu i pracy z ciałem.  Kreatorka projektów na rzecz zmiany społecznej. Absolwentka UWr, UMCS i The DO School w Berlinie. Od 2020 roku stypendystka Alfred Landecker Democracy Fellowship realizowanego we współpracy z Humanity in Action, inicjatorka i twórczyni Centrum Wsparcia Aktywistycznego we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywa nie tylko w Polsce, ale również dzięki współpracy z międzynarodowymi organizacjami i inkubatorami innowacji społecznych.

? dr Marzena Cypryańska-Nezlek – psycholożka społeczna, naukowo zajmuje się badaniami z zakresu porównań społecznych. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu psychologii społecznej, metodologii badań psychologicznych oraz pracy empirycznej. W ramach realizowanych projektów naukowych analizuje wpływ różnych doświadczeń na zmiany w dobrostanie i osobowości. Autorka raportu z ogólnopolskiego badania „Wyzwania i zagrożenia pracy w NGO i nieformalnych ruchach społecznych” z 2020 roku, które było prezentowane na konferencji „Kryzys psychiczny u osób działających w organizacjach pozarządowych oraz ruchach nieformalnych”, w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

? Spotkanie będzie facylitowała Agnieszka Wywrot – aktywistka feministyczna, prawniczka, animatorka społeczna. Stypendystka Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz absolwentka programu edukacyjnego Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Stała współpracowniczka wrocławskiego oddziału Centrum Praw Kobiet oraz Strefy Kultury Wrocław. Edukuje i wspiera osoby wchodzące do aktywizmu i zaangażowania w sprawy społeczne.


? Harmonogram spotkań: 
? ZA NAMI JUŻ: 24.05 | 18:30 – 20:00 | Wypalenie i przemęczenie aktywistyczne. Reakcje i proces: ciało, emocje, mózg.
? 07.06 | 18:30 – 20:00 | Porozmawiajmy o powodach: System oraz środowisko pracy społecznej i aktywistycznej 
? 28.06 | 18:30 – 20:00 | Pierwsza Pomoc Aktywistyczna

? Wszystkie webinary będą transmitowane na żywo i dostępne dodatkowo na FB Fundacja HerStory, Centrum Praw Kobiet – oddział we Wrocławiu, Kultura Równości, Lena Bielska Trenerka Siły i Rozwoju.

? Wydarzenie jest bezpłatne!?

Centrum Wsparcia Aktywistycznego powstało przy wsparciu programu Alfred Landecker Democracy Fellowship realizowanego we współpracy Fundacji Alfred Landecker  oraz Humanity in Action.

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content