Zapraszamy na drugi z pięciu webinarów SZTAMY! W naszych webinarach występują międzynarodowi eksperci i ekspertki zajmujący się męskością, włączaniem mężczyzn do działań na rzecz przeciwdziałania przemocy oraz pracy z mężczyznami i chłopcami. Dowiecie się o dobrych praktykach, ważnych doświadczeniach i standardach, jakie nasi goście i gościnie realizują w swoich społecznościach w innych krajach i kontynentach. Webinar organizujemy we współpracy z Fundacją Ashoka. Na drugim webinarze dowiecie się więcej o różnych sposobach angażowania mężczyzn w ruch na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Opowie o tym Ashoka Fellow Dean Peacock.
Dean przez ostatnie trzy dekady pracował w RPA, innych krajach Afryki, obu Ameryk i na całym świecie, aby zapobiegać przemocy, promować pokój, równość płci i prawa człowieka. Obecnie jest dyrektorem wielonarodowej inicjatywy Women’s International League for Peace and Freedom, mającej na celu mobilizację mężczyzn na rzecz feministycznego pokoju. Jest współzałożycielem i byłym dyrektorem wykonawczym Sonke Gender Justice, wielokrotnie nagradzanej południowoafrykańskiej organizacji pozarządowej działającej w dwudziestu pięciu krajach Afryki, a także współzałożycielem i byłym współprzewodniczącym MenEngage Alliance, działającej obecnie w ponad siedemdziesięciu krajach na całym świecie.
Z naszym gościem będzie rozmawiać: Martyna Markiewicz | Ashoka w PolsceWebinar odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym na język polski w aplikacji Zoom. Tłumaczenie i zadawanie pytań dostępne jedynie po rejestracji. Tłumaczenie PJM: Barbara Parda i Diana Kirakowska
Tłumaczenie symultaniczne ang.-pl.: Misza Czerniak
Aby wziąć udział wypełnij krótki formularz rejestracyjny:
Zgłoszenia przyjmujemy do 03.08.2021
Link do pokoju webinarowego na Zoom, prześlemy dzień przed datą spotkania. Dla osób spoza listy rejestracyjnej zapewniamy możliwość obejrzenia/posłuchania webinaru w formie LIVE bez tłumaczenia na stronie @Sztama w edukacji na rzecz zmiany.
–
Projekt “SZTAMA w edukacji na rzecz zmiany” realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Liderka i inicjatorka projektu: Fundacja HerStory. Patronaty/matronaty projektu: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej, Centrum Praw Kobiet – Oddział we Wrocławiu.