Webinar: Dobre praktyki – praca z mężczyznami i chłopcami w Boliwii – zapewniamy tłumaczenie PJM oraz PL – ENG

Zapraszamy na pierwszy z pięciu webinarów SZTAMY! W naszych webinarach wystąpią międzynarodowi eksperci i ekspertki zajmujący się męskością, włączaniem mężczyzn do działań na rzecz przeciwdziałania przemocy oraz pracy z mężczyznami i chłopcami. Dowiecie się o dobrych praktykach, ważnych doświadczeniach i standardach, jakie nasi goście i gościnie realizują w swoich społecznościach w innych krajach i kontynentach. Na webinar obowiązują zapisy!

Webinar organizujemy we współpracy z Fundacją Ashoka.

Na pierwszym webinarze poznacie specyfikę pracy z mężczyznami w Boliwii. Opowie o tym Ashoka Fellow:

Daniela Maudeth Valdivia Gutiérrez – założycielka Huellas & Futuro, inicjatywy, której głównym celem jest wyeliminowanie przemocy ze względu na płeć przy założeniu, że nie jest to problem tylko kobiet, ale całego społeczeństwa. Z tego powodu Daniela zdecydowała się zaangażować mężczyzn w proces podnoszenia świadomości i budowania potencjału, skupiając się na nich jako partnerach programu. Od tego czasu pracuje z chłopcami, młodzieżą, ojcami i braćmi, promując ich własne pomysły i idee w celu przezwyciężenia problemu przemocy domowej, ucząc się kształtowania wraz z obecnymi i nowymi pokoleniami nowych wzorców męskości w kierunku współodpowiedzialności za rodzinę i społeczeństwo. Holistyczne podejście Huellas & Futuro wspiera takie wartości jak solidarność, szacunek, uznanie i tolerancja. 
Więcej o inicjatywie: https://www.huellasyfuturo.org/en

Z naszą gościnią będzie rozmawiał: 
Wojciech Mróz – ekonomista z wykształcenia, a przedsiębiorca z powołania. Udało mu się z sukcesem współtworzyć wiele projektów w obszarze IT i edukacji. Aktualnie pełni rolę doradcy Zarządu Ashoka Polska, a w wolnym czasie studiuje psychologię oraz amatorsko uczy się grać na Handpanie.

Webinar odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym na język polski w aplikacji Zoom. Tłumaczenie i zadawanie pytań dostępne jedynie po rejestracji.

Tłumaczenie PJM: Magdalena Gach i Jolanta Gromada
Tłumaczenie symultaniczne ang.-pl.: Marcin Turski

Wypełnij krótki formularz rejestracyjny:
https://forms.gle/p7gkMU3tzYoqsRpq5

Zgłoszenia przyjmujemy do 25 czerwca. 
Link do pokoju webinarowego na Zoom, prześlemy dzień przed datą spotkania.

Dla osób spoza listy rejestracyjnej zapewniamy możliwość obejrzenia/posłuchania webinaru w formie LIVE bez tłumaczenia na stronie @Sztama w edukacji na rzecz zmiany.


Projekt “SZTAMA w edukacji na rzecz zmiany” realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Liderka i inicjatorka projektu: Fundacja HerStory. Patronaty/matronaty projektu: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej, Centrum Praw Kobiet – Oddział we Wrocławiu.

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content