Warsztaty WenDo dla kobiet nieheteronormatywnych

Warsztaty WenDo to warsztaty samoobrony i asertywności dla kobiet. WenDo uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd. WenDo wychodzi z założenia, że nikt nie ma prawa naruszać naszych granic innych ludzi.

Warsztaty są prowadzone metodami aktywnymi, w czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy dramy. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki.

Do kogo kierujemy warsztaty?
Warsztaty adresujemy do dorosłych kobiet (18 +) identyfikujących się jako nieheteronormatyne (nieheteroseksualne) i osób socjalizowanych do roli kobiety.
Pierwszeństwo będą miały kobiety/osoby, które nie uczestniczyły dotąd w warsztatach WenDo i osoby mieszkające na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. W warsztatach może wziąć udział grupa od 12 do 14 kobiet / osób.

Termin i miejsce warsztatów:
18.06.2022 | godz. 11:00 – 18:00
19.06.2022 | godz. 09:00 – 16:00
(zgłoszenia do 9.06.2022, potwierdzenia zapisu do 12.06.2022)
przestrzeń Joga i fizjoterapia Sambhala, ul. Pereca 2/1, Wrocław

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warsztat jest DWUDNIOWY (2 x 8 h warsztatowych z przerwami).
Nie zapewniamy cateringu / obiadu – prosimy o zabranie ze sobą wody i posiłku. Nie finansujemy noclegu ani kosztu dojazdu.

FORMULARZ ZAPISU:
https://forms.gle/g84VXF34m4RUz6KB8

REGULAMIN UCZESTNICTWA W WARSZTATACH

Warsztaty poprowadzą:

  • Lena Bielska – certyfikowana trenerka WenDo, trenerka antydyskryminacyjna i Consent, trenerka dramy stosowanej I stopnia. Obecnie w trakcie studiów psychoterapeutycznych Gestalt i uzupełniającego kursu psychologii. Trenersko pracuje głównie w obszarze przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji a także empowermentu, przeciwdziałania wypaleniom i kryzysom w pracy aktywistycznej i społecznej. Kreatorka projektów na rzecz zmiany społecznej.
  • Magda Szewciów – certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka antydyskryminacyjna a także moderatorka procesów Design Thinking w obszarze innowacji społecznych. Jako trenerka zajmuje się edukacją z zakresu różnorodności, równości płci, a także przeciwdziałania przemocy i przeciwdziałania dyskryminacji. Obecnie w trakcie certyfikacji na providerkę TRE i kursu psychoterapii w Szkole Psychoterapii w nurcie analizy bioenergetycznej Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej.

Siła Wspólnoty to program Fundacji HerStory, wspierający osoby LGBT+ żyjące w Polsce.
Proponujemy różne, uzupełniające się działania. Osoby zagrożone wykluczeniem znajdą u nas bezpośrednią pomoc, treningi i konsultacje. Pomagamy też w strategicznych miejscach – wzmacniamy aktywizm, sojusznictwo, edukujemy otoczenie. Odpowiadamy na eskalację systemowej przemocy wobec osób nieheteronormatywnych.

Projekt finansowany z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny
Liderka: Fundacja HerStory
Partnerka: Centrum Praw Kobiet Oddział we Wrocławiu

Matro/patro/transo/tęczo/naty:
Miłość Nie Wyklucza
Towarzystwo Edukacji Antydyksryminacyjnej
Trans-Fuzja
Kultura Równości
Stowarzyszenie Tolerado
Grupa Stonewall

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content