Warsztaty sojusznictwa z osobami LGBTQ+ | Siła Wspólnoty

Zapraszamy na warsztat dla osób, które chciałyby wspierać osoby LGBTQ+, choć same nie należą do tej społeczności. 

Jeśli nie zgadzasz się na falę nienawiści, przemocy i homofobii i chcesz działać, damy Ci potrzebną pigułkę wiedzy i skonsultujemy Twoje plany. Odpowiemy też na Twoje pytania, także te, które możesz uznawać za trudne i niewygodne.

  • Jak wspierać realnie?
  • Jak reagować na homofobię, transfobię i heteroseksizm?
  • Jak stosować włączającą i empatyczną komunikację?
  • Jakie zachowania i słowa mogą wzmacniać lęk i poczucie osamotnienia lub niezrozumienia u osób ze społeczności LGBTQ+?
  • Co zrobić, gdy coś pójdzie źle?

Do kogo kierujemy warsztaty? Zapraszamy przede wszystkim osoby, które:

  • chcą wspierać bliskie sobie i zaprzyjaźnione osoby, a nie wiedzą jak 
  • chcą podjąć działania sojusznicze na rzecz społeczności LGBTQ+ w Polsce a nie wiedzą, od czego zacząć 
  • są zainteresowane tematem i czują, że mogą ponieść dalej wiedzę i otwartość.

Wspieranie sojusznictwa i sprawianie, by osób sojuszniczych było jak najwięcej, to nasz cel! Skupimy się na “spojrzeniu z zewnątrz” i szukaniu połączeń. Dlatego na te warsztaty zapraszamy wyłącznie osoby spoza społeczności LGBTQ+. 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warsztat jest jednodniowy (1 x 8 h warsztatowych z przerwami), prowadzony metodami aktywnymi w małej grupie, z zaangażowaniem osób uczestniczących. 

TERMINY I FORMY WARSZTATÓW ORAZ FORMULARZE ZAPISOWE
14.01.2023 Wrocław | godz. 9:00 – 17:00 | WROCŁAW – warsztat stacjonarny
ZAPISY: https://forms.gle/64gRbduVW3z33Jiu5
4.03.2023 | godz. 9:00 – 17:00 | ONLINE – warsztat na Zoom
ZAPISY: https://forms.gle/agkF3eBSkB2QRiyDA

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warsztat jest jednodniowy (1 x 8 h warsztatowych z przerwami), prowadzony metodami aktywnymi w małej grupie, z zaangażowaniem osób uczestniczących.

Warsztaty poprowadzą: 

Lena Bielska – Terapeutka Gestalt w trakcie szkolenia, absolwentka I etapu Wielkopolskiej Szkoły Psychoterapii Gestalt, obecnie szkoli się na II etapie – programie klinicznym. Jednym z jej głównych obszarów zainteresowań jest rozwój terapeutyczny w pracy z osobami LGBTQ+ oraz osobami z grup zagrożonych dyskryminacją i wykluczeniem.
Certyfikowana trenerka WenDo, trenerka antydyskryminacyjna i Consent, trenerka dramy stosowanej I stopnia. Trenersko pracuje głównie w obszarze przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji a także empowermentu, przeciwdziałania wypaleniom i kryzysom w pracy aktywistycznej i społecznej. Założycielka Fundacji HerStory i inicjatorka Centrum Wsparcia Aktywistycznego. Innowatorka i kreatorka projektów na rzecz zmiany społecznej i praw człowieka.

Magda Szewciów – certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka antydyskryminacyjna a także moderatorka procesów Design Thinking w obszarze innowacji społecznych. Jako trenerka zajmuje się edukacją z zakresu różnorodności, równości płci, a także przeciwdziałania przemocy i przeciwdziałania dyskryminacji. Providerka TRE, obecnie w trakcie kursu psychoterapii w Szkole Psychoterapii w nurcie analizy bioenergetycznej Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej.

Warsztaty sojusznicze realizowane są w ramach programu Siła Wspólnoty.

Siła Wspólnoty to program Fundacji HerStory, wspierający osoby LGBT+ żyjące w Polsce.
Proponujemy różne, uzupełniające się działania. Osoby zagrożone wykluczeniem znajdą u nas bezpośrednią pomoc, treningi i konsultacje. Pomagamy też w strategicznych miejscach – wzmacniamy aktywizm, sojusznictwo, edukujemy otoczenie. Odpowiadamy na eskalację systemowej przemocy wobec osób nieheteronormatywnych.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Liderka: Fundacja HerStory
Partnerka: Centrum Praw Kobiet Oddział we Wrocławiu

Matro/patro/transo/tęczo/naty:
Miłość Nie Wyklucza
Towarzystwo Edukacji Antydyksryminacyjnej
Trans-Fuzja
Kultura Równości
Stowarzyszenie Tolerado
Grupa Stonewall

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content