Pracujesz w obszarze wsparcia psychologicznego, socjoterapii, edukacji lub w instytucji pomocowej?
Spotykasz w swojej pracy osoby ze społeczności LGBTQ+, które potrzebu- ją wsparcia,
i chcesz to robić w bardziej efektywny i świadomy sposób?
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty pracy z osobami ze społeczności LGBTQ+!
Dzięki nim zweryfikujesz swoje przekonania na temat orientacji psychoseksualnej i tożsamości płciowej.
Jest to warsztat antydyskryminacyjny poszerzający kompetencje w zakresie:
zjawiska dyskryminacji i podstawowych pojęć z nim związanych
homofobii, transfobii i ich znaczenia w kontekście społecznym
wpływu stresu mniejszościowego na funkcjonowanie w relacjach społecznych
specyfiki pracy z osobami ze społeczności LGBTQ+ w Polsce
skutecznego wsparcia i pomocy dla osób LGBTQ+
⏳ TERMIN I FORMA WARSZTATÓW:
27-28.03.2023 | godz. 9:00 – 17:00 | ONLINE NA ZOOMIE
zapisy TYLKO przez formularz:
https://forms.gle/9vHBaE6HFYxhUi4v7
(zgłoszenia do 19.03.2023, potwierdzenie możliwości uczestnictwa do 21.03.2023)
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warsztat jest DWUDNIOWY (2 x 8 h z przerwami). Warsztaty odbędą się ONLINE, na ZOOM – uwaga, to nie wykład, pracujemy metodami aktywnymi! (link zostanie przesłany mailowo osobom zakwalifikowanym do udziału).
Warsztaty poprowadzą:
– Lena Bielska – terapeutka Gestalt w trakcie szkolenia, absolwentka I etapu Wielkopolskiej Szkoły Psychoterapii Gestalt, obecnie szkoli się na II etapie – programie klinicznym. Jednym z jej głównych obszarów zainteresowań jest rozwój terapeutyczny w pracy z osobami LGBTQ+ oraz osobami z grup zagrożonych dyskryminacją i wykluczeniem. Certyfikowana trenerka WenDo, trenerka antydyskryminacyjna i Consent, trenerka dramy stosowanej I stopnia. Trenersko pracuje głównie w obszarze przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji a także empowermentu, przeciwdziałania wypaleniom i kryzysom w pracy aktywistycznej i społecznej. Założycielka Fundacji HerStory i inicjatorka Centrum Wsparcia Aktywistycznego. Innowatorka i kreatorka projektów na rzecz zmiany społecznej i praw człowieka.
– Magda Szewciów – certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka antydyskryminacyjna a także moderatorka procesów Design Thinking w obszarze innowacji społecznych. Certyfikowana providerka TRE. Obecnie w trakcie Szkoły Psychoterapii w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej. Jako trenerka zajmuje się edukacją z zakresu różnorodności, równości płci, a także przeciwdziałania przemocy i przeciwdziałania dyskryminacji.
Siła Wspólnoty to program Fundacji HerStory, wspierający osoby LGBT+ żyjące w Polsce.
Proponujemy różne, uzupełniające się działania. Osoby zagrożone wykluczeniem znajdą u nas bezpośrednią pomoc, treningi i konsultacje. Pomagamy też w strategicznych miejscach – wzmacniamy aktywizm, sojusznictwo, edukujemy otoczenie. Odpowiadamy na eskalację systemowej przemocy wobec osób nieheteronormatywnych.
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Liderka: Fundacja HerStory
Partnerka: Centrum Praw Kobiet Oddział we Wrocławiu
Matro/patro/transo/tęczo/naty: Miłość Nie Wyklucza, Towarzystwo Edukacji Antydyksryminacyjnej, Trans-Fuzja, Kultura Równości, Stowarzyszenie Tolerado, Grupa Stonewall