Warsztaty pracy z osobami ze społeczności LGBTQ+ | Siła Wspólnoty | ONLINE 27-28.03.23

Pracujesz w obszarze wsparcia psychologicznego, socjoterapii, edukacji lub w instytucji pomocowej?

Spotykasz w swojej pracy osoby ze społeczności LGBTQ+, które potrzebu- ją wsparcia, 
i chcesz to robić w bardziej efektywny i świadomy sposób?

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty pracy z osobami ze społeczności LGBTQ+!

Dzięki nim zweryfikujesz swoje przekonania na temat orientacji psychoseksualnej i tożsamości płciowej.

Jest to warsztat antydyskryminacyjny poszerzający kompetencje w zakresie:
☂️ zjawiska dyskryminacji i podstawowych pojęć z nim związanych 
☂️ homofobii, transfobii i ich znaczenia w kontekście społecznym
☂️ wpływu stresu mniejszościowego na funkcjonowanie w relacjach społecznych
☂️ specyfiki pracy z osobami ze społeczności LGBTQ+ w Polsce 
☂️skutecznego wsparcia i pomocy dla osób LGBTQ+

⏳ TERMIN I FORMA WARSZTATÓW: 
27-28.03.2023 | godz. 9:00 – 17:00 | ONLINE NA ZOOMIE

zapisy TYLKO przez formularz:
https://forms.gle/9vHBaE6HFYxhUi4v7

(zgłoszenia do 19.03.2023, potwierdzenie możliwości uczestnictwa do 21.03.2023)

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warsztat jest DWUDNIOWY (2 x 8 h z przerwami). Warsztaty odbędą się ONLINE, na ZOOM – uwaga, to nie wykład, pracujemy metodami aktywnymi! (link zostanie przesłany mailowo osobom zakwalifikowanym do udziału).

Warsztaty poprowadzą: 
Lena Bielska – terapeutka Gestalt w trakcie szkolenia, absolwentka I etapu Wielkopolskiej Szkoły Psychoterapii Gestalt, obecnie szkoli się na II etapie – programie klinicznym. Jednym z jej głównych obszarów zainteresowań jest rozwój terapeutyczny w pracy z osobami LGBTQ+ oraz osobami z grup zagrożonych dyskryminacją i wykluczeniem. Certyfikowana trenerka WenDo, trenerka antydyskryminacyjna i Consent, trenerka dramy stosowanej I stopnia. Trenersko pracuje głównie w obszarze przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji a także empowermentu, przeciwdziałania wypaleniom i kryzysom w pracy aktywistycznej i społecznej. Założycielka Fundacji HerStory i inicjatorka Centrum Wsparcia Aktywistycznego. Innowatorka i kreatorka projektów na rzecz zmiany społecznej i praw człowieka.
 Magda Szewciów – certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka antydyskryminacyjna a także moderatorka procesów Design Thinking w obszarze innowacji społecznych. Certyfikowana providerka TRE. Obecnie w trakcie Szkoły Psychoterapii w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej. Jako trenerka zajmuje się edukacją z zakresu różnorodności, równości płci, a także przeciwdziałania przemocy i przeciwdziałania dyskryminacji.

Siła Wspólnoty to program Fundacji HerStory, wspierający osoby LGBT+ żyjące w Polsce.

Proponujemy różne, uzupełniające się działania. Osoby zagrożone wykluczeniem znajdą u nas bezpośrednią pomoc, treningi i konsultacje. Pomagamy też w strategicznych miejscach – wzmacniamy aktywizm, sojusznictwo, edukujemy otoczenie. Odpowiadamy na eskalację systemowej przemocy wobec osób nieheteronormatywnych.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Liderka: Fundacja HerStory
Partnerka: Centrum Praw Kobiet Oddział we Wrocławiu

Matro/patro/transo/tęczo/naty: Miłość Nie Wyklucza, Towarzystwo Edukacji Antydyksryminacyjnej, Trans-Fuzja, Kultura Równości, Stowarzyszenie Tolerado, Grupa Stonewall

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content