Spotkanie informacyjne w projekcie „SZTAMA w edukacji na rzecz zmiany”

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dot. projektu edukacyjnego „SZTAMA w edukacji na rzecz zmiany”.
Dowiecie się co planujemy i będzie przestrzeń do pytań odnośnie: 
– stworzenia metody pracy z chłopakami w wieku szkolnym,
– zorganizowania Szkoły Trenerów Antyprzemocowych SZTAMA
– webinarów edukacyjnych z międzynarodowymi ekspertami, 
– publikacji,
– konferencji. 

Opowiemy też o celach, jakie przyświecają naszym działaniom, dlaczego warto śledzić nasz projekt oraz wziąć w nim udział. Jeśli dodatkowo interesuje cię do kogo adresujemy poszczególne działania i dlaczego, skąd w ogóle pomysł na taki a nie inny projekt to koniecznie dołącz do naszego spotkania – na pewno nie zabraknie na nim czasu na twoje pytania!

Spotkanie będzie podzielone na dwie części. Pierwsza część spotkania – informacje ogólne o projekcie będzie transmitowana na żywo na Facebook’u naszych stronach: SZTAMA w edukacji na rzecz zmiany oraz Fundacja HerStory. Następnie po krótkiej części wstępnej zakończymy transmisję na żywo i wówczas otworzymy czas na Państwa pytania oraz dodatkowe szczegóły. Spotkanie poprowadzą osoby z zespołu Fundacji HerStory pracujące przy projekcie: Magda Szewciów (koordynacja), Lena Bielska (komunikacja i promocja) oraz Michał Maciejak, trener i członek zespołu programowego dot. metody SZTAMY.

Aby wziąć udział w spotkaniu prosimy wypełnić krótką ankietę zgłoszeniową: https://forms.gle/AqMPoBqiAzC27NJt9

Na adresy mailowe zgłoszonych osób wyślemy zaproszenie wraz z linkiem do ZOOMa, liczba miejsc jest ograniczona. Na zgłoszenia czekamy do 21 lutego.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowany z Funduszy EOG. Czas trwania projektu to: 01 stycznia 2021 – 30 czerwca 2022 roku.

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content