Siostrzaństwo Lublina i Żytomierza

Za Fundacją HerStory weekend (03/07/2015 – 05/07/2015) pełen energii, aktywności i intensywnej pracy
z tematem fundraisingu, nowych mediów, interaktywnych aplikacji, design’u. Nie zabrakło też energizerów wprawiających grupę w świetny nastrój. Swoją wiedzą i praktyką z uczestnikami i uczestniczkami Szkoły Polonijnych Liderów Lokalnych z Żytomierza, na zaproszenie Fundacji Sempre a Frente, dzieliły się Katarzyna Zabratańska i Lena Bielska.

Dla grupy 18 działaczy i działaczek polonijnych 3-dniowe spotkanie było szansą na zdobycie nowych doświadczeń, inspiracji, odkrycia innowacyjnych ścieżek rozwoju własnych projektów i organizacji; zaś dla trenerek z Fundacji HerStory okazją do podzielania się know-how i pracy networking’owej z pomysłowymi
i ciekawymi ludźmi. W efekcie, każda ze stron powróciła natchniona nowymi ideami, motywacją i
power’em do podejmowania kolejnych wyzwań.

Jednak to nie koniec pracy – być może niedługo znów spotykamy się w Lublinie 🙂
[huge_it_gallery id=”14″]
fot. Alina Dembicka

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content