Wsparcie interwencyjne
dla osób zaangażowanych w pomoc Ukrainie

Czas trwania projektu: 05-07/2022

Działanie zrealizowałyśmy w ramach naszej inicjatywy Centrum Wsparcia Aktywistycznego (odnośnik) dzięki otrzymaniu mikro grantu od Humanity in Action Polska https://uprzedzuprzedzenia.org/en/ . Chodziło o wsparcie tych osób, które po 24/02/2022 włączyły się w oddolne działania na rzecz pomocy humanitarnej osobom szukającym w Polsce schronienia przed wojną w Ukrainie, jak i przebywającym na terenie Ukrainy. Postawiłyśmy na sesje relaksacyjne – zajęcia jogowo-oddechowe, warsztaty antystresowe metodą Lowena oraz pakiet godzin interwencyjnego wsparcia psychologicznego.

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content