Szkolne prawa to podstawa!

Projekt „Szkolne prawa to podstawa” ma na celu wzmocnienie aktywności obywatelskiej w obszarze poszanowania praw podstawowych w szkole.

W tym celu przeprowadzimy szereg warsztatów dla kadry pedagogicznej, warsztaty wzmacniające o charakterze antyprzemocowym dla dziewcząt i chłopców w wieku szkolnym, zorganizujemy cykl 3 webinarów informacyjnych na temat praw i obowiązków w szkole, a także przygotujemy publikację „Narzędziownik” stanowiącą kompendium wiedzy na temat praw i obowiązków nauczyciela/lki a także praw podstawowych osób uczących się.

Chcąc wspierać sprawczość, oferujemy w trakcie projektu także konsultacje interwencyjne w przypadku zaistniałych już prawnych naruszeń w szkole oraz konsultacje antydyskryminacyjne jak przeciwdziałać dyskryminacji w działaniach edukacyjnych.

Nasze działania kierujemy do kadry pedagogicznej, rodziców/opiekunów i osób uczących się z przede wszystkim małych miejscowości na terenie Dolnego Śląska.

 

 Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content