Podsumowanie spotkań z panią Haliną Kalashnikową

Współpraca w ramach Tygodnia Akcji dla przyszłości bez Czarnobyla i Fukuszimy przyniosła nam wiele satysfakcji i zainspirowała do kontynuowania podobnych działań w następnym roku. Warto wspomnieć, że w przyszłym roku przypada 30-ta rocznica wybuchu reaktora elektrowni atomowej w Czarnobylu. Nasza gościni z Białorusi – Pani Halina Kalashnikowa – opowiedziała, w każdym odwiedzonym przez nas miejscu, niezwykle ciekawe historie związane z tą ekologiczną katastrofą. Wspominała o ówczesnej sytuacji geopolitycznej, która wpłynęła na wydłużenie czasu dezinformacji na temat wybuchu, o konsekwencjach zdrowotnych dla ludzi i zwierząt czy też mutacjach roślinnych. Wspomniała również o procesie likwidacji szkód i stacji badawczej, która mieści się w zamkniętej, w promieniu 30 km wokół reaktora, strefie. Jest to jednak tylko część informacji, jakie przekazała nam świadkini – każda prelekcja była przez nas nagrywana i tłumaczona z języka rosyjskiego. W niedługim czasie planujemy więc zamieścić na naszym kanale You Tube obszerny materiał , który być może odkryje wiele tajemnic czarnobylskiej katastrofy. Nie zapomniałyśmy też o fotorelacji!

[huge_it_gallery id=”12″]

fot. L. Bielska, P. Sewruk, E. Salak

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content