Osoby LGBTQ+ na uczelni: warsztat antydyskryminacyjny dla kadry akademickiej | online

Pracujesz na uczelni? Spotykasz w swojej pracy osoby ze społeczności LGBTQ+, które potrzebują wsparcia, i chcesz to robić w bardziej efektywny i świadomy sposób? Zapraszamy na bezpłatny, dwudniowy, weekendowy warsztat antydyskryminacyjny online. Poświęcimy go tematowi pracy z osobami ze społeczności LGBTQ+! 

Dzięki uczestnictwu w warsztacie zweryfikujesz swoje przekonania na temat orientacji psychoseksualnej i tożsamości płciowej.

W przyjaznej atmosferze pomożemy Ci poszerzyć wiedzę i kompetencje w zakresie:

  •  zjawiska dyskryminacji i podstawowych pojęć z nim związanych
  • homofobii, transfobii i ich znaczenia w kontekście społecznym
  • wpływu stresu mniejszościowego na funkcjonowanie w relacjach społecznych
  • specyfiki pracy z osobami ze społeczności LGBTQ+ w Polsce
  • skutecznego wsparcia i pomocy dla osób LGBTQ+

TERMIN I FORMA WARSZTATÓW
2 dni
23-24.03.2024 | godz. 9:00-17:00 | online

ZAPISY TYLKO PRZEZ FORMULARZ PONIŻEJ:
https://forms.gle/vtuy6UfRqQtYL6fe9

WAŻNE:
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warsztat jest DWUDNIOWY (2 dni x 8 godz z przerwami), w formie online. Nie ma możliwości uczestnictwa tylko w jednym dniu warsztatowym. 
Warsztaty będą prowadzone metodami aktywnymi, angażującymi osoby uczestniczące (tym samym nie ma możliwości uczestnictwa w formie webinarowej/odsłuchu).

Warsztaty poprowadzą: 
Lena Bielska – terapeutka Gestalt w trakcie szkolenia, absolwentka I etapu Wielkopolskiej Szkoły Psychoterapii Gestalt, obecnie szkoli się na II etapie – programie klinicznym. Jednym z jej głównych obszarów zainteresowań jest rozwój terapeutyczny w pracy z osobami LGBTQ+ oraz osobami z grup zagrożonych dyskryminacją i wykluczeniem. Certyfikowana trenerka WenDo, trenerka antydyskryminacyjna i Consent, trenerka dramy stosowanej I stopnia. Trenersko pracuje głównie w obszarze przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji a także empowermentu, przeciwdziałania wypaleniom i kryzysom w pracy aktywistycznej i społecznej. Założycielka Fundacji HerStory i inicjatorka Centrum Wsparcia Aktywistycznego. Innowatorka i kreatorka projektów na rzecz zmiany społecznej i praw człowieka.

Patryk Moszka – certyfikowany trener antyprzemocowy w metodzie SZTAMA, edukator antydyskryminacyjny, działacz społeczny i pracownik Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. W swoich działaniach koncentruje się na przeciwdziałaniu przemocy i dyskryminacji, wzmacnianiu chłopaków i języku inkluzywnym. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury, samorządami oraz szkołami. Współorganizator Poznańskiej Garażówki na rzecz osób z doświadczeniem uchodźczym. 

Program Rainbow Empowerment (druga edycja), powstał by spełnić rosnące potrzeby na wsparcie kompetencyjne i wzmacniające społeczności LGBTQ+, środowiska prywatnego i zawodowego dookoła osób LGBTQ+, a także osób pracujących z tą społecznością. Planujemy warsztaty edukacyjne, dzięki którym odbiorcy i odbiorczynie poznają znaczenie uwarunkowań́ zewnętrznych, generujących dodatkowe trudności w funkcjonowaniu osób LGBTQ+ w systemie społecznym.

 Program realizujemy dzięki wsparciu finansowemu Ambasady i Konsulatu USA w Polsce.

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content