Zapraszamy do udziału w Szkole Trenerów Antyprzemocowych SZTAMA, która jest realizowana w ramach projektu „SZTAMA w edukacji na rzecz zmiany“.
Celem Szkoły Trenerów Antyprzemocowych SZTAMY jest przygotowanie do profesjonalnej i samodzielnej pracy trenerskiej w zakresie przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji ze względu na płeć w grupach rówieśniczych, poprzez pracę warsztatową w grupach chłopców w wieku szkolnym zgodnie z metodą SZTAMY.
TUTAJ możesz śledzić wydarzenie i aktualności rekrutacji na naszym Facebook’u.
DLA KOGO?
Szkoła Trenerów Antyprzemocowych SZTAMA to autorski, kompleksowy program kursu trenerskiego skierowany do mężczyzn z całej Polski pracujących już z chłopakami w wieku szkolnym, dziećmi/młodzieżą szkolną lub chcących pracować z taką grupą a więc m.in: nauczycieli, pedagogów, członków kadry pedagogicznej placówek oświatowych, pracowników placówek pomocy społecznej czy organizacji pozarządowych, kuratorów rodzinnych, specjalistów bezpośrednio pracujących z dziećmi i młodzieżą w roli wychowawców i/lub opiekunów (także w ramach wsparcia rodziny i pieczy zastępczej), edukatorów edukacji pozaformalnej, animatorów, działaczy młodzieżowych, socjoterapeutów, streetworkerów.
PROGRAM
Program Szkoły Trenerów Antyprzemocowych SZTAMY przygotowuje do prowadzenia działań o charakterze edukacyjnym i społecznym skoncentrowanych na zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy i dyskryminacji ze względu na płeć w grupach rówieśniczych. W trakcie Szkoły Trenerów Antyprzemocowych SZTAMY Uczestnicy zdobędą kompetencje, wiedzę i praktyczne umiejętności niezbędne do prowadzenia warsztatów metodą SZTAMY.
Szkoła Trenerów Antyprzemocowych SZTAMA to 11 szkoleniowych sesji
(łącznie 240 godzin) w formie warsztatów, wykładów i projekcji, w tym 6-dniowa sesja wyjazdowa – trening interpersonalny (40 godzin). Ponadto program zakłada działania związane z praktycznym wykorzystaniem nabywanych kompetencji i umiejętności w trakcie działań związanych z z Kampanią 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć – 2021 i warsztatów zaliczeniowych/dyplomowych. Program będzie realizowany w trybie zjazdowym w okresie od kwietnia 2021 do maja 2022.
Obecność na wszystkich zajęciach jest obowiązkowa. W związku z tym bardzo prosimy o zapoznanie się z harmonogramem zjazdów i sprawdzenie, czy możliwe jest Twoje uczestnictwo w zajęciach.
Szkoła będzie odbywać się w Poznaniu. Wyjątek stanowi wyjazdowy trening interpersonalny, który odbędzie się w Krakowie.
ILE TO KOSZTUJE?
Dla wszystkich zakwalifikowanych uczestników Szkoły Trenerów Antydyskryminacyjnych SZTAMA udział w programie jest bezpłatny i finansowany ze środków Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG, pod warunkiem pełnej aktywnej obecności na zajęciach.
Koszt dojazdu, zakwaterowania oraz wyżywienia pozostają jednak po stronie Uczestnika.
Jedynie podczas 6-dniowej sesji wyjazdowej Fundacja HerStory zapewni zakwaterowanie wraz z wegańskim wyżywieniem (dojazd do miejsca w którym odbędzie się sesja wyjazdowa po stronie Uczestnika).
JAK APLIKOWAĆ?
Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie i przesłanie zeskanowanych dokumentów rekrutacyjnych na adres: m.czarnecka@fundacjaherstory.org w terminie do 21 marca 2021.
Wszystkie niezbędne dokumenty znajdziesz podlinkowane poniżej:
- Formularz zgłoszeniowy
- Wzór rekomendacji (prosimy o opcjonalne przesłanie max. 2 rekomendacji)
- Regulamin uczestnictwa
- Harmonogram zjazdów
Rekrutacja odbędzie się dwuetapowo:
- termin zgłoszeń: 21 marca 2021
- rozmowy rekrutacyjne: 22 – 31 marca 2021
Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 8 kwietnia 2021.
Szkoła Trenerów Antyprzemocowych SZTAMA jest realizowana w ramach projektu „SZTAMA w edukacji na rzecz zmiany“ realizowanym w ramach programu „Aktywni Obywatele Fundusz Krajowy, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego”.