O herstoriach na konferencji UMCS

Fundacja HerStory zagościła podczas ogólnopolskiej konferencji „(Nie)obecność kobiet w przestrzeni publicznej”, która odbyła się 18 czerwca 2015 roku na Wydziale Politologii UMCS w Lublinie. Tematem, już trzeciego spotkania, była rola WP_20150618_003kobiety we współczesnym świecie, jej (nie)obecność w przestrzeni społecznej, politycznej, medialnej oraz kulturowej. Reprezentująca Fundację Katarzyna Zabratańska – Prezeska, przedstawiła zagadnienie herstorii. Referat dotyczył nie tylko wyjaśnienia samego pojęcia i genezy, ale również aktualnych perspektyw w ujęciu globalnym i polskim. Poza kluczowymi, właściwymi dla danego okresu ich rozwoju, tezami herstorii , dokonano przeglądu inicjatyw herstorycznych w Polsce.

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content