„Narzędziownik” – nasza najnowsza publikacja!

Pobierz i przeczytaj naszą nową publikację, której autorką jest Alina Czyżewska!

Została przygotowana w projekcie „Szkolne prawa to podstawa” i skupia najważniejszą wiedzę dla osób uczących się, rodziców/opiekunów, kadry pedagogicznej na temat:

  • możliwych interwencji i możliwych reakcji w przypadku łamania praw człowieka w szkołach,
  • tego, jak można sięgać po edukację antydyskryminacyjną,
  • tego, jak dyskutować i wzmacniać swoja pewność w sytuacjach konfliktowych i konfrontacyjnych w obszarze edukacji antydyskryminacyjnej w placówkach szkolnych.

Narzędziownik można pobrać, klikając w poniższy obrazek (plik pdf, 5,5 MB).

Narzędziownik okładka

POLECAMY SIĘ DO:

  • rozmów o tym, jak nagłośnić temat
  • wspólnych projektów antydyskryminacyjnych
  • prowadzenia warsztatów, spotkań i webinarów
  • działań lobbyingowych na rzecz lepszej edukacji

I WSPIERANIA NAS NA PATRONITE, byśmy mogły kontynuować działania!

Projekt współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach Projektu „Building Bridges – Civic Capital in Local Communities”, realizowanego ze środków programu CERV finansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” na lata 2021 – 2027.

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content