Męskie-żeńskie, czyli o tym na ile płeć ma znaczenie w biznesie

To warsztat który odbył się podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (19/11/2014, godz. 12.00-13.30, Biblioteka UP). Na spotkaniu, które zgromadziło 10-osobową grupę uczestniczek i uczestników, poszukiwałyśmy źródła stereotypów płciowych w kontekście rynku pracy. Nie od dziś bowiem wiadomo, ze szukając pracownika/pracownicy na określone stanowisko, pracodawcy/pracodawczynie często definiują kandydatów nie tylko przez pryzmat kompetencji, ale także przez pryzmat wieku i płci. Istnieje szeroka grupa zawodów zdominowanych przez jedną płeć. Od dawna wiadomo, że to nie przypadek, ale efekt działania stereotypów. Spotkanie było doskonałą okazją aby odpowiedzieć na kilka pytań m.in.: Czy płeć do czegoś nas zobowiązuje? Jaki wpływ wywierają stereotypy na pracę zawodową oraz pozycję kobiet i mężczyzn na rynku pracy? Czy przez to, że jesteśmy danej płci, jesteśmy skazani na określoną pozycję na rynku pracy?

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content