Lubelskie spotkanie wokół bazy „Kobiety-Ekspertki”

frejpolityakemdian

Grafika: Marta Frej

Zapraszamy na otwarte spotkanie poświęcone (nie)obecności kobiet w debacie publicznej. Niedoreprezentowanie kobiet często tłumaczy się brakiem kobiet-ekspertek. Podczas spotkania będziemy odczarowywać ten pogląd. W dyskusji udział wezmą: Anna Dryjańska – ekspertka równościowa, socjolożka, publicystka; dr Agnieszka Ziętek – socjolożka, badaczka kultury, trenerka równościowa, Wydział Politologii UMCS; Magdalena Łuczyn – aktywistka, feministka. Bazę ekspertki.org zaprezentuje Dominika Wróblewska z Krytyki Politycznej.

Baza ekspertki.org to wielobranżowa, elektroniczna baza kobiet posiadających wiedzę, kwalifikacje i doświadczenie, którymi mogą i chcą się dzielić z innymi, reprezentując ważny – kobiecy punkt widzenia w różnych okolicznościach, m.in. występując w mediach, uczestnicząc w panelach dyskusyjnych, debatach lub spotkaniach otwartych, zaznaczając tym samym swój głos w debacie publicznej dot. wielu ważnych społecznie tematów, które bez tego mogłyby zostać pominięte, zbagatelizowane lub pozbawione zrównoważonego kontekstu. Baza jest narzędziem ułatwiającym szybkie odszukanie i skuteczne dotarcie do specjalistek z rozmaitych dziedzin, dyscyplin i specjalności obecnych we wszystkich regionach Polski, również w Gnieźnie.

Projekt „Głos kobiet się liczy” realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego
z Funduszy EOG. Projekt „
Ekspertki.org – przebijamy „szklany sufit” dofinansowano przez Ministerstwo Pracy
i Polityki Społecznej.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebook! Spotkanie odbędzie się 30 września o godz. 19:00
w siedzibie HerStory przy ul. Peowiaków 8/4.

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content