Konsultacje antydyskryminacyjne – „SIŁA WSPÓLNOTY”

Pracujesz w szkole, NGO, instytucji edukacyjnej, kulturalnej lub pomocowej? Planujesz zajęcia, działania lub projekt antydyskryminacyjny obejmujący lub włączający osoby LGBTQ+ ? Zapraszamy na bezpłatne konsultacje antydyskryminacyjne online!

Konsultacje przeznaczone są dla:

  • kadry pedagogicznej w tym nauczycielek i nauczycieli
  • edukatorów/edukatorek,
  • działaczy/działaczek społecznych,
  • animatorek/animatorów
  • oraz wszystkich osób, które chcą omówić swój scenariusz zajęć lub działań, planują działania antydyskryminacyjne.

Co dostaniesz podczas konsultacji?

  • inspirację, porady i pomoc w znalezieniu sposobów na wsparcie osób LGBTQ+ w grupach z którymi pracujesz,
  • wiedzę, jak przeciwdziałać homofobii i transfobii w placówce oświatowej, instytucji kultury, projekcie lub społeczności lokalnej.

ZAPISZ SIĘ , WYPEŁNIAJĄC FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
https://forms.gle/YQafssV8T82EeYXv8

Konsultacje poprowadzi Magda Szewciów Warsztaty Zmiany – certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka antydyskryminacyjna a także moderatorka procesów Design Thinking w obszarze innowacji społecznych. Jako trenerka zajmuje się edukacją z zakresu różnorodności, równości płci, a także przeciwdziałania przemocy i przeciwdziałania dyskryminacji. Obecnie w trakcie certyfikacji na providerkę TRE i kursu psychoterapii w Szkole Psychoterapii w nurcie analizy bioenergetycznej Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej.

Każda konsultacja trwa 60 min i odbywa się online.

Termin jest umawiany indywidualnie po przesłaniu formularza zgłoszeniowego (prosimy czekać na kontakt z naszej strony). Udział w konsultacjach jest bezpłatny.

Pierwszeństwo w dostępie do konsultacji mają osoby pracujące lub działające na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska w placówkach edukacyjnych i instytucjach kultury. Jedna osoba może skorzystać maksymalnie z trzech konsultacji.

PEŁNY REGULAMIN UDZIAŁU W KONSULTACJACH JEST ZAŁĄCZONY JAKO PLIK PDF DO TEJ AKTUALNOŚCI

Konsultacje realizujemy w ramach projektu „Siła wspólnoty – program wsparcia dla społeczności LGBTQ+”.

Projekt „Siła wspólnoty – program wsparcia dla społeczności LGBTQ+” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Liderka projektu: Fundacja HerStory
Partnerka: Centrum Praw Kobiet Oddział we Wrocławiu.

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content