Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej

Podczas tegorocznego Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej (KIEW) nasza Fundacja zaliczyła swój debiut spisując się na przysłowiowy medal! Wraz z partnerską organizacją, czyli Fundacją Horeca przygotowałyśmy kino kongresowe i zaprezentowałyśmy dwa filmy Beats of freedom – zew wolności (reż. Leszek Gnoiński, Wojciech Słota; prod. Polska 2009; czas trwania: 75 min. )oraz Białoruski sen (reż. Ekaterina Kibalchich, prod. Rosja 2011, czas trwania: 50 min.). Oba filmy łączy podjęcie tematyki prawo człowieczej, walka o wolność obywatelskie i godność jednostki.  Filmy spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem, o czym świadczyła pełna sala kinowa oraz owacje na stojąco.

Drugim wydarzeniem, w którym współuczestniczyła Fundacja był panel dyskusyjny  Polityka niedyskryminacyjna jako fundament wartości europejskich, w którym wystąpiła Prezeska Fundacji – Katarzyna Zabratańska. Panel miał na celu przedstawienie prawa i polityki antydyskryminacyjnej UE oraz dyskusję na temat ich roli w okresie transformacji ustrojowej, reform gospodarczych oraz zmiany społecznej. W dyskusji, prowadzonej przez dr Agnieszkę Demczuk (Zakład Praw Człowieka, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie), udział wzięły/wziął: Inna Chukhno (Narodowy Uniwersytet Farmacji w Charkowie), Joachim Schmutz (Członek Zarządu YMCA Monachium), Małgorzata Szuleka (prawniczka, Helsińska Fundacja Praw Człowiek)

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content