Konferencja o nastoletnich chłopakach – galeria i podziękowania.

Bardzo dziękujemy Wam za udział w konferencji o nastoletnich chłopakach, zmianach wzorca męskości i angażowaniu mężczyzn i chłopaków w równość!

Przegadałyliśmy z osobami eksperckimi wiele istotnych kwestii z projektu i raportu „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności”, czując od Was wielkie wsparcie, zrozumienie i ciekawość.

Cieszymy się, że mogliłyśmy tam z Wami być i pokazać Wam naszą pracę. W ciągu kolejnych dni, podczas 16 dni przeciwko przemocy, będziemy skupiać się na kolejnych obszarach poruszanych w raporcie w naszych social mediach.

Jeżeli chcecie wrócić do rozmów z konferencji, na stronie wydarzenia i na YouTube dostępna jest zapisana transmisja. W najbliższym czasie będziemy też udostępniać nagrania pojedynczych paneli z konferencji.

Bardzo dziękujemy osobom eksperckim, autorkom raportu, badaczkom dr Katarzynie Chajbos-Walczak i dr Zofii Małkowicz, osobom współinicjatorskim metody Sztama: Magdzie Szewciów, Lenie Bielskiej i Maciejowi Barczakowi, trenerowi Sztamy Patrykowi Moszce oraz opowiadającym o dobrych równościowych praktykach Agnieszce Bresler z Kolektyw Kobietostan i Izabeli Pawłowskiej z Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Dziękujemy za honorowy patronat, Prezydentowi Wrocławia Jackowi Sutrykowi, za gościnę Barbara i Wrocławski Instytut Kultury oraz dobre słowa przy otwarciu konferencji Alinie Szeptyckiej, Pełnomocniczce Prezydenta Wrocławia ds Równego Traktowania.

Dziękujemy Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny za możliwość realizacji tego projektu oraz MagoVox – wzmacniamy głos kobietAshoka w Polsce i Robot Gentleman za wsparcie, bez którego nie dałybyśmy rady działać!

Dziękujemy też za Wasze wsparcie i wpłaty na cele statutowe Fundacji. Udało się Wam przekazać ponad 1,5 tys. złotych!

Jeżeli nasza misja jest Ci bliska i chcesz wspierać nas regularnie, zapraszamy na nasz patronite!

https://patronite.pl/fundacjaherstory

Piękne fotki z konferencji mamy od Wojtka Chrubasika

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content