Mamy już książkę o losach społeczności żydowskiej z Krasnegostawu!

Z przyjemnością udostępniamy Wam elektroniczną wersję naszej publikacji wydanej w ramach projektu Krasnystaw – utracony sztetl! Jest to tym samym pierwsza publikacja dotycząca krasnostawskiej społeczności żydowskiej wydana w tak szerokim kontekście!

Wersja elektroniczna na ISSUU – Losy Żydów z Krasnegostawu i okolic. Zbiór artykułów i scenariuszy zajęć z zakresu antydyskryminacji i edukacji o Zagładzie.

Poza ogólnodostępną wersją elektroniczną mamy do rozdania sporo egzemplarzy w wersji papierowej. Zapraszamy do kontaktu!

Dziękujemy też wszystkim instytucjom/organizacjom, z którymi współpracowałyśmy i które wsparły nas w realizacji projektu:
Instytut Pamięci Narodowej
Państwowe Muzeum na Majdanku
Muzeum – Miejsce Pamięci w Bełżcu
Muzeum Byłego Obozu Zagłady w Sobiborze
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
Fundacja Klamra
Centrum Badań Nad Zagładą Żydów
Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”
Krasnostawski Dom Kultury (Partner Organizacyjny)
Stowarzyszenie Inicjatyw Trawnickich (Partner Projektu)
Radio Lublin

Dziękujemy również wszystkim autorkom i autorom oraz osobom, które współpracowały z nami przy publikacji!

Zapraszamy do kontaktu w sprawie przekazania osobom prywatnym i instytucjom egzemplarzy papierowych!

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content