III Literackie spotkanie herstoryczne

Zapraszamy już na III Literackie spotkanie herstoryczne! Tym razem będziemy rozmawiać o kulisach pierwszych kobiecych kroków na polskiej scenie politycznej nie tylko w oparciu o książkę Olgi Wiechnik, ale też o wiedzę i ciekawość wobec tamtego okresu historyczno-społecznego (dwudziestolecie międzywojenne). Kim były pierwsze posłanki? Jak ówcześnie wyglądały starania kobiet w polityce, jakie słyszały informacje zwrotne na temat swojej politycznej i społęcznej działalności i jak rodziły sobie z trudnościami? Przyjdźcie na literacki wieczór z herstoriami, aby o tym wszystkim posłuchać i porozmawiać!

Spotkanie poprowadzi Magdalena Łuczyn.
Zapewniamy tłumaczenie na PJM!

Kiedy?
20/11/2019, godz. 17:00
Gdzie?
Galeria Labirynt

„Posełki. Osiem pierwszych kobiet to opowieść o tym, jak w na nowo odradzającym się państwie kobiety powoli zaczęły dochodzić do głosu, walcząc odważnie o swoje prawa i o możliwość współdecydowania o losach Polski. O tym, jak w pocie czoła, nierzadko na granicy wytrzymałości, pracowały, by młode pokolenia mogły korzystać z tego, co one z takim trudem wywalczały dla siebie każdego dnia. O tym, jak skore były do poświęceń dla Polski, ryzykując niekiedy życiem. O tym, z jaką reakcją się spotkały, gdy w końcu pozwolono im na zajęcie miejsc w parlamencie i wygłaszanie swoich przekonań z mównicy sejmowej”. (Cała recenzja do przeczytania tutaj: http://opetaniczytaniem.pl/recenzje/poselki-olga-wiechnik-wydawnictwo-poznanskie-2019.html)

Spotkanie jest częścią projektu Spotkania herstoryczne o książkach realizowanego przy wsparciu finansowemu Miasta Lublin.

Podaj dalej!

Skip to content