II Literackie Spotkanie Herstoryczne

Zapraszamy na drugie literackie spotkanie herstoryczne!
Naszą gościnią będzie tym razem Marta Madejska, autorka Alei Włókniarek – książki głęboko przybliżającej doświadczenia zapomniane i pomijane – losy kobiet pracujących w przemyśle włókiennicznym.
Spotkanie poprowadzi Magdalena Łuczyn.
Zapewniamy tłumaczenie na PJM!


Spotkanie jest częścią projektu Spotkania herstoryczne o książkach realizowanego przy wsparciu finansowemu Miasta Lublin.

Wejdź na wydarzenie: Facebook.

 

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content