Herstoryczne Spotkania o Książkach

Rozpoczynamy nowy projekt herstoryczny – tym razem jesień 2019 przyniesie Wam 4 niezwykłe spotkania z autorkami najnowszych herstorycznych publikacji. Będzie o tematach rzadko poruszanych
w debacie publicznej i trochę okazji zadać pytania autorkom, zainspirować się doświadczeniami kobiet żyjących w poprzednich stuleciach i dowiedzieć więcej o tym z jakimi problemami borykały, jak sobie z nimi radziły. Być może część z tych doświadczeń możemy spotkać też dziś, być może jest jeszcze wiele mądrości, którą możemy czerpać z dokonań naszych przodkiń! Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 11 września na godz. 17:00 do Galerii Labirynt!

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content