HerStory na szkoleniu Centre for Gender Equality z Islandii

Nasz fundacyjny team miał okazję uczestniczyć w warsztatach Train the trainers dedykowanych tematyce gender mainstreaming. Spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet (Warszawa, 29/01-30/01/2015), prowadziły przedstawicielki islandzkiej organizacji Centre for Gender Equality.

Dwudniowe szkolenie zgromadziło akademiczki/akademików, trenerki/trenerów, działaczki/działaczy z całej Polski. Była to doskonała okazja, aby poznać doświadczenia Islandii w zakresie polityki równych szans kobiet i mężczyzn; rozwinąć swoją w wiedzę i umiejętności pozwalające na prowadzenie zajęć w obszarze przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć oraz wzmocnić swoje kompetencje w zakresie promowania postaw tolerancji, podejmowania działań względem mowy nienawiści w mediach, a także metod jej zwalczania.

Na tym nie koniec, już niebawem będziemy mieć okazje sprawdzić w praktyce zdobytą wiedzę i umiejętności, organizując samodzielny warsztat, na który już teraz zapraszamy. Szczegóły wkrótce!

[huge_it_gallery id=”11″]

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content