Despite our differences, we are more alike than you can imagine

In a world of inequality, we teach how to treat each other with respect and mutual understanding. Invest in a better world for yourself and your loved ones.

Education

We develop and create innovations in anti-violence and anti-discrimination education. We support, educate and empower in building social skills and safe, equal relationships.

Support Programs for the LGBTQ+ Community

We support vulnerable individuals and communities, believeing that every person has the right to equal treatment, respect, and to live in harmony with their own identity.

Supporting Sustainable Activism

We cocreate the Activist Support Center, where we support individuals, groups, organizations, and institutions in long-term impact and wellbeing.

0

People
empowered

0

People empowered

0

hours

of workshop

0

hours of
counseling

hours of
counseling

Newsletter

Subscribe to for our newsletter to never miss out on herstories or workshops. You may cancel this subscription anytime, so why not?

Upcoming free workshops

+ Warsztaty pracy z osobami LGBTQ+ | 17-18.09 online | dla osób pracujących w obszarze pomocy | zarejestruj udział

+ Webinar o regeneracji i równowadze w aktywizmie z Natalią Saratą (RegenerAkcja) i Ilajem (Ulex Project) | 29.09 online | rejestracja wkrótce

+ Aktywizm, troska o siebie i równowaga – warsztaty antywypaleniowe | dla osób, które angażują się w ruch obrony praw osób LGBTQ+ i praw człowieka | 29-30.10 Wrocław | rejestracja wkrótce

Participants said

"Nagle poczułam, jakbym wynurzyła się z bardzogłebokiej wody i pierwszy raz od bardzo dawnawzięła oddech"

Anna Gruszczyńska, pracowniczka instytucji kultury
"Jesteśmy dyscyplinowane przez szkołę za to, że w lecie nosimy do szkoły bluzki na ramiączkach i krótkie spódniczki, bo to może prowokować naszych nauczycieli i rozpraszać kolegów z klasy. Dlaczego to my mamy brać odpowiedzialność za zachowania dorosłych mężczyzn i chłopaków? Coś tu chyba jest nie tak"

14-letnia Kornelia
"Te warsztaty zmieniają. Uwalniają wiele emocji, ale i poczucie wewnętrznej mocy"

Marta Karalus-Kuszczak edukatorka muzealna
"Wspaniała atmosfera, ciekawa treść warsztatu, kompetentne i życzliwe prowadzące."

"Dwa dni z Idealną równowagą między teorią i doświadczeniem. Dobra atmosfera."

"Merytorycznie. Przyjaźnie."
"Warsztat pozwolił mi wzmocnić podstawę otwartości, akceptacji i wsparcia. Dzięki niemu mam poczucie, że bardziej rozumiem problemy z jakimi mierzą się osoby ze społeczności LGBTQ+ i mogę je efektywniej wspierać."

One-time Donation +

Even a small donation helps us galvanize our mission and run the non-profit activities of our organization. Thank you for your trust and support.

Recurring
Donations +

If you want and can do more, then you may opt into regular donations. Regular contributions a vantage from which we can raise the quality and scope of our offer.

Support
a Cause +

Donate to a goal of supporting a vulnerable group get access to our offer.

There are more ways to donate towards Herstory Foundation. Reach out to learn of other means of supporting our mission.

News

Herstories, upcoming workshops, bulletin, records and chornicles of panels and projects. The news are chiefly in Polish.

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content