Dołącz do lubelskiego marszu ODZYSKAĆ NOC!

1st-of-octobersaturday-3

Współorganizujemy w tym roku w ramach międzynarodowej kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy Ze Względu Na Płeć wieczorny przemarsz ze światłami (gromnice, świecie, latarki) w ramach demonstrowania naszej niezgody na przemoc wobec kobiet (fizyczną, seksualną, psychiczna, strukturalna, ekonomiczną, itd.). Niestety badania i statystyki policyjne wskazują, że większość kobiet w naszym kraju doświadczyła przynajmniej raz jakiegoś rodzaju przemocy, niemniej brak edukacji, patriarchat i ostracyzm środowiskowy sprawia, że albo nie rozpoznają tego jako przemoc (lub też nie są jej świadome, jak przypadku przemocy ekonomicznej często) albo nie zgłaszają jej i nie poruszają publicznie tego tematu. Ostatnie wydarzenia
w naszym kraju pokazują, że misterne ścieżki przemocy są i będę zakrojone na jeszcze większą skalę.
16 Dni jest coroczną kampanią, która w natężonej skali między 25.11 a 10.12 wskazuje na kwestie przemocy, przypomina o prawach człowieka (jak również o tym, że prawa kobiet są też prawami człowieka) i jednoczy środowiska działające przeciw przemocy i dyskryminacji. W tym roku z HerStory znów organizujemy warsztaty i inne wydarzenia, ale chciałybyśmy też zapoczątkować tradycję marszu przeciw przemocy.
Zależy nam przede wszystkim o włączeniu różnych środowisk i osób jako inicjatywa nieformalna, oddolna, bezpartyjna, wszystko w duchu idei kampanii 16 Dni.
Szczegóły wkrótce!

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/105693003248056/

Podaj dalej!

Skip to content