Czy aktywizm może regenerować energię i być źródłem siły?
Co męczy i powoduje brak równowagi, gdy działasz społecznie?
Czy da się temu zaradzić i gdzie szukać rozwiązań?
Jak wygląda praca aktywistyczna w społeczności LGBTQ+ i na co szczególnie zwrócić uwagę, myśląc o regeneracji?
Zapraszamy na bezpłatny webinar, w którym będziemy odpowiadać na te pytania (i wiele innych) z:
Natalią Saratą z Fundacji RegenerAkcja
i Ilajem z Ulex Project.
ZAPISY NA SPOTKANIE
zapisy odbywają się tylko przez ten formularz!
https://forms.gle/yzwNCnpQ8Pb53Vz37
Nasze osoby eksperckie tworzą inicjatywy i projekty, które w innowacyjny sposób podchodzą do równowagi w pracy aktywistycznej.
Podczas spotkania opowiedzą o swoich doświadczeniach pracy z osobami zaangażowanymi społecznie z całego świata i dobrych praktykach.
Odpowiedzą też na Wasze pytania.
Spotkanie prowadzić będzie Lena Bielska, prezeska Fundacji HerStory, założycielka Centrum Wsparcia Aktywistycznego, trenerka i terapeutka.
Webinar w całości będzie tłumaczony na PJM.
Spotkanie odbędzie się na Zoom (z późniejszą transmisją zapisu wideo) i tylko zapisanie się umożliwia aktywny udział z zadawaniem pytań,
Natalia Sarata (Fundacja RegenerAkcja) – aktywistka troski, socjolożka, edukatorka antydyskryminacyjna, facylitatorka, twórczyni Fundacji RegenerAkcja. Od dwóch dekad zaangażowana w emancypacyjne ruchy społeczne, sama doświadczyła wypalenia aktywistycznego i innych negatywnych konsekwencji systemowych opresji i odłączenia od ciała, także w aktywistycznych społecznościach. Na co dzień wspiera społeczników, działaczki, osoby aktywistyczne, a także ich organizacje i grupy w przytomnym stawaniu wobec konfliktów, w trudnych rozmowach na ważne tematy i w praktykowaniu troski o siebie nawzajem. Wierzy w moc wspólnego zdrowienia ze skutków opresji, organizuje tzw. infrastrukturę troski dla grup, organizacji i ruchów społecznych. Prowadzi podcast RegenerAkcyjne Rozmowy i grupy wsparcia “Wspólna” dla zmęczonych aktywistów i aktywistek. Mieszka w Warszawie i Szuminie, przez połowę życia związana z Krakowem, pochodzi ze Szczawnicy w Pieninach.
Ilaj (Ulex Project) – kłirowa osoba aktywistyczna i trenerska pracująca z ruchami społecznymi. Osoba członkowska projektu Ulex nastawionego na wspieranie aktywistek_tów w Europie i budowanie zrównoważonego ruchu na rzecz zmiany społecznej i ekologicznej.
W ramach Ulexu zajmuje się głównie tematyką bezpieczeństwa, psycho-społecznej odporności i zrównoważonego aktywizmu.
Pasjonuje się pracą ze świadomością ciała jako sposobem na budowanie rezyliencji. Pochodzi z Polski, mieszka w Katalonii.
Lena Bielska (Fundacja HerStory) – terapeutka Gestalt w trakcie szkolenia, absolwentka I etapu Wielkopolskiej Szkoły Psychoterapii Gestalt, obecnie szkoli się na II etapie – programie klinicznym. Jednym z jej głównych obszarów zainteresowań jest rozwój terapeutyczny w pracy z osobami LGBTQ+ oraz osobami z grup zagrożonych dyskryminacją i wykluczeniem.
Certyfikowana trenerka WenDo, trenerka antydyskryminacyjna i Consent, trenerka dramy stosowanej I stopnia. Trenersko pracuje głównie w obszarze przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji a także empowermentu, przeciwdziałania wypaleniom i kryzysom w pracy aktywistycznej i społecznej. Założycielka Fundacji HerStory i inicjatorka Centrum Wsparcia Aktywistycznego. Innowatorka i kreatorka projektów na rzecz zmiany społecznej i praw człowieka.
Siła Wspólnoty to program Fundacji HerStory, wspierający osoby LGBT+ żyjące w Polsce.
Proponujemy różne, uzupełniające się działania. Osoby zagrożone wykluczeniem znajdą u nas bezpośrednią pomoc, treningi i konsultacje. Pomagamy też w strategicznych miejscach – wzmacniamy aktywizm, sojusznictwo, edukujemy otoczenie. Odpowiadamy na eskalację systemowej przemocy wobec osób nieheteronormatywnych.
Dzięki pozyskanym przez nas funduszom, wszystkie formy wsparcia są bezpłatne.
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Liderka: Fundacja HerStory.
Partnerka: Centrum Praw Kobiet Oddział we Wrocławiu.
Matro/patro/transo/tęczo/naty:
Miłość Nie Wyklucza
Towarzystwo Edukacji Antydyksryminacyjnej
Trans-Fuzja
Kultura Równości
Stowarzyszenie Tolerado
Grupa Stonewall