Niezwykłe spotkanie herstoryczne!

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie w ramach projektu „Lubelskie kobiety nauki, działaczki na rzecz edukacji – rozwój Lubelskich Szlaków Herstorycznych”, który realizujemy przy wsparciu finansowym Miasta Lubin.

Dr hab. inż. Joanna Pawłat – lublinianka z urodzenia i zamiłowania, kierowniczka Zakładu Technologii Plazmowych i Energii Odnawialnej Politechniki Lubelskiej. Przez 12 lat pracowała naukowo w Japonii m. in. na prestiżowym Uniwersytecie Waseda. Zajmuje się m.in. zastosowaniem plazmy niskotemperaturowej i alternatywnymi źródłami energii. Współtwórczyni generatora plazmy – wynalazku, który zdobył w tym roku srebrny medal na prestiżowej międzynarodowej wystawie w Genewie. 

Jest autorką i współautorką ponad stu publikacji naukowych.

W 2012 roku została wybrana  przez Komisję Europejską na jedną z postaci kampanii „Kobiety w dziedzinie badań i innowacji – nauki ścisłe są dla dziewczyn!” (Science: it’s a girl thing!)

 
W wolnych chwilach pisze poezje i maluje na szkle. Swoje prace prezentowała już w japońskich galeriach Amabuki, Ambrosia, Girasole i w Kitashigeyasu Yubinkyoku oraz w Galerii Gardzienice i zamojskiej Kazamacie. Jej haiku ukazały się w antologiach „Pięć wieków poezji w Lublinie” oraz „Lublin – miasto poetów”. Niedawno wydała swój pierwszy tomik wierszy „Zagubiona spacerowiczka”.
o-technologiach-plazmowych-i-innych-kobiecych-talentach

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content