Szukamy historii rodziny gościni z Argentyny

Na zaproszenie Sławka Nowodworskiego z DoorToPoland, HerStory miała przyjemność oprowadzać i opowiadać o przedwojennym Krasnymstawie oraz mieszkającej tam społeczności żydowskiej. Z Argentyny przyjechały pani Alejandra Swan oraz Roxana Sztemberg – potomkini krasnostawskich Żydów, którzy wyemigrowali w latach 30. do Argentyny. Wspólnymi siłami z DoorToPoland od ponad tygodnia poszukujemy wszelkich informacji na temat rodzin Sztemberg, Rozenkranz/Rosenkranz i Hochman z Krasnegostawu i okolic. Udało nam się nieco ustalić, ale wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi. Dołoży zatem jak najwięcej starań by odnaleźć historię rodziny pani Roxany, dla której przyjazd od Polski i do miasta jej przodków był poruszającym wydarzeniem. Specjalne podziękowania kierujemy dla Konrada Grocheckiego z Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, który towarzyszył nam, wspierał merytorycznie oraz zaprosił do Muzeum. Dziękujemy też Sławkowi za możliwość pomocy i przekazania wiedzy paniom Roxanie i Alejandrze. Szukamy teraz historii rodziny Sztemberg, każda pomoc i wskazówka będzie przydatna!

[huge_it_gallery id=”13″]

Podaj dalej!

Pobierz raport, w którym oddajemy głos nastoletnim chłopakom i opowiadamy jak budować dla nich skuteczną edukację równościową!

6 na 10 polskich nastolatków doświadcza przemocy. To już wiemy. Czas temu skutecznie przeciwdziałać. Ten cel nie uda się, jeśli do równości nie zaprosimy chłopaków.

Dr Katarzyna Chajbos-Walczak i dr Zofia Małkowicz bez oceny i dociekliwie wysłuchały nastoletnich chłopaków. Opowiadali, z czym zmagają się na co dzień, co jest dla nich trudne, co ich cieszy, co myślą o dyskryminacji i przemocy – i kiedy są gotowi powiedzieć im STOP.

Na podstawie ich odpowiedzi autorki opracowania zbudowały zrozumiały portret, zmapowały główne problemy i stworzyły praktyczne rekomendacje JAK PRACOWAĆ Z CHŁOPAKAMI.

Raport „Nastoletni chłopacy o dyskryminacji i swojej codzienności” możesz pobrać, klikając w obrazek okładki (plik pdf, 2,5 MB).

Jeśli chcesz z nami budować skuteczną edukację równościową, dołącz do naszych matronów i patronek!

Skip to content