antydyskryminacja

REKRUTACJA: Solidarnie Na Rzecz Równych Praw – Szkoła Aktywistycznego Rozwoju

Copy of SIOSTRZEŃSTWO (2)

Rekrutujemy do rocznego działania o nazwie “Solidarnie na rzecz równych praw – szkoła aktywistycznego rozwoju”. Jego celem jest wsparcie lubelskich aktywistek w obszarze praw człowieka – w szczególności praw kobiet. Założeniem jest włączenie do aktywizmu równościowego osób, które nie mają jeszcze doświadzenia w tym zakresie.

Rekrutacja skierowana jest do kobiet i osób trans.

Wypełnij ankietę zgłoszeniową, deadline zgłoszeń to 31/03/2018. Ze wszystkimi zgłoszonymi osobami skontaktujemy się 01/04/2018.

Link do ankiety rekrutacyjnej: https://goo.gl/forms/wnvu8yeEGj6xCAyA3

Nasza szkoła aktywistycznego rozwoju jest dla Ciebie, jeśli:

– Interesujesz się prawami człowieka i prawami kobiet.

– Chcesz wziąć udział w warsztatach, spotkaniach i wydarzeniach, które wzmocnią Cię w pracy aktywistycznej i dodadzą ci pewności siebie.

– Myślisz o działaniach społecznych, ale nie wiesz od czego zacząć.

– Chcesz dołączyć do grona innych aktywistek, wymienić się wiedzą, zawrzeć nowe znajomości i tworzyć siostrzeńską grupę działającą wspólnie na rzecz kobiet.

– Chcesz mieć szansę współorganizowania takich wydarzeń, jak Manifa, Marsz Odzyskać Noc oraz koncerty, spotkania czy protesty na rzecz praw kobiet i osób LGBTQ.

– Chcesz przeżyć ciekawe wspólnotowe i rozwojowe procesy grupowe oparte na aktywnych metodach pracy grupowej.

Twój poziom doświadczenia aktywistycznego czy edukacyjnego w zakresie praw kobiet czy praw człowieka nie jest tu kluczowy. Ważne jest jaką masz chęć do działania i swojego rozwoju!

Jak to będzie wyglądać?

Przez 12 miesięcy odbędzie się 5 warsztatów grupowych oraz 7 spotkań eksperckich. Będziesz mieć wpływ na wybór tematów oraz możliwość sugestii osoby eksperckiej. Będziemy się też spotykać na cyklicznych spotkaniach integracyjnych, na których zadbamy o dobre relacje oraz pozostawimy przestrzeń na rozmowy o pomysłach na działania oraz bieżące ważne tematy w zakresie aktywizmu na rzecz kobiet. Jeśli już masz pomysł na jakieś działanie to super – nasza grupa może być pomocna w jego realizacji!

Warsztaty, które zaplanowałyśmy dla Ciebie to:

1. WenDo – samoobrona i asertywność dla kobiet (I grupa 28-29/04/2018, II grupa 16-17/06/2018)
  2. Warsztaty z consensusu i prowadzenia komunikacji i decyzyjności grupowej (lipiec 2018)
  3. Warsztaty Design Thinking (październik 2018)
  4. Warsztaty przeciwdziałania wypaleniu aktywistycznemu (styczeń 2019)

Spotkania eksperckie odbędą się między kwietniem 2018 a marcem 2019 i będą wynikiem rozmów i potrzeb osób z grupy uczestniczącej w projekcie.

Skrócone warunki uczestnictwa:

1. Wiek 18+ bez górnego limitu.
  2. Podpisanie zobowiązania udziału w przewidzianych działaniach
  3. Rekrutacja jest skierowana dla kobiet oraz osób transseksualnych (FTM, MTF)

Organizatorki zastrzegają sobie prawo do nie odpowiadania na zgłoszenia osób, które stosują przemoc, mowę nienawiści, są dyskryminujące i wykluczające na poziomie płci, orientacji seksualnej, religii lub wyznaniowości, etniczności, wieku czy statusu ekonomicznego.

Kontakt:

fundacja.herstory@gmail.com

Magda Łuczyn: tel. 517 825 515

Lena Bielska: tel. 605 080 777

@FundacjaHerStory (WYDARZENIE NA FACEBOOK)

Udział w projekcie jest bezpłatny dla osób uczestniczących. Działanie realizuje Fundacja HerStory dzięki wsparciu finansowemu ze środków Fundacji im. S. Batorego.

Pokaz filmu Niezłomne + dyskusja (Fotorelacja)

Dziękujemy wszystkim przybyłym, oglądającym i dyskutującym za czynny udział w naszym wydarzeniu przygotowanym z okazji rocznicy pierwszych polskich wyborów, w których mogły głosować kobiety. Dziękujemy za współorganizację i wsparcie Galerii Labirynt i Lubelskiemu Klubowi Krytyki Politycznej.

fot. J. Szafrański

Żywa Biblioteka w Lublinie!

Żywa Biblioteka organizowana jest w ramach projektu Innowacyjne metody przeciwdziałania przemocy dla Żytomierza i współfinansowana jest w programie RITA Przemiany w Regionie. W wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele i przedstawicielki różnych grup mniejszościowych, które obarczone są ryzykiem uprzedzeń i dyskryminacji, dlatego też Żywa Biblioteka jest metodą edukacji i przeciwdziałania stereotypom, uprzedzeniom i dyskryminacji. Zapraszamy do poznania naszych Żywych Książek – osób o niezwykłej historii/herstorii, ideach, doświadczeniach – jest to moment, w którym czasem pierwszy raz w życiu doznajemy spotkania z przedstawicielką/przedstawicielem grupy, na temat której utarte już zostały stereotypowe opinie i przesądy Dowiedz się tutaj więcej o Żywej Bibliotece: http://zywabibliotekapolska.pl/

plakat żywa biblioteka maly